Seferipazar E-Türkiye’de Finalde
e-Belediye uygulaması ile Seferihisarlılara büyük hizmet veren belediye 11. eTürkiye (eTR) Ödülleri”nde finalistleri arasında yerini aldı.

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen “11. eTürkiye (eTR) Ödülleri”nde finalistler belirlendi. Seferihisar Belediyesi “11. eTÜRKİYE (eTR) Ödülleri”nde SeferiPazar projesiyle finale kaldı. Türkiye birincileri 12 Aralık’taTBMM’de düzenlenecek törende yapılacak elektronik oylamayla belli olacak.

seferipazareBelediye uygulamalarıyla bilişim teknolojilerinde birçok yeniliğe imza atan Seferihisar Belediyesi 2011 yılında da Türkiye ikincisi olmuştu. Türkiye’nin AB’ye uyum sürecinde rekabeti arttırıcı, bilgiye dayalı, e-Hizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla oluşturulan “eTR Ödülleri”nde SeferihisarBelediyesi, ev kadınlarının gelirine katkı sağlayan www.seferipazar.com projesiyle finale kalmaya hak kazandı. 2012 yılında Seferihisarlı kadınlara istihdam yaratmak ve ekonomik özgürlüklerini sağlamak için “SeferiPazar eTicaret Projesi” Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’yle ortaklaşa hayata geçirildi.

TÜSİAD ve TBV tarafından, Tu”rkiye’nin ilk ve lider elektronik sertifika ve mobil imza hizmet sagˆlayıcısı E-GÜVEN’in ana sponsorluğunda, bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek “eTR Ödülleri”nde finalistler arasından ödül kazananlar, 12 Aralık 2013 tarihinde açıklanacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilecek tören sırasında jürinin yapacağı elektronik oylama ile sonuçlar belirlenecek.

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code