Sığacık Kaleiçi Üretici Pazarında Gerçekten Üreticiler mi Var?
Sığacık Kaleiçi her geçen gün Seferihisar’In yıldızını parlatmaya devam ediyor. Restore edilen evler, pansiyon ve Kafeler Sakin Şehir Seferihisar adına büyük bir artı. Sayın Belediye Başkanı sayesinde tabi.

Peki bir de madalyonun arka yüzüne bakalım mı? Hadi öyleyse.

Bu yazıyı yazan, bizzat kaleiçi’nde stand sahibi biri ve dolayısıyla orada aşağı yukarı ne olup bitiyor biliyor.

Peki ne oluyor? Elbette güzel şeyler oluyor da olmayan ne?

ŞU:

Adı üstünde “ÜRETİCİ PAZARI” Bundan ne anlam çıkartırsınız? Oradaki satıcıların kendi imal ettiklerini sattıklarını değil mi? Evet çoğunluk belki öyle.

Bunun dışında özellikle takı ve giyim ( Gıda için bilgim yok) satan arkadaşların bir kısmı, kendi ürettiklerini değil, olsa da iki-üç parça kendi üretimi, kalanı kesinlikle hazır giysi ve takılar satıyor. Bu yoldan para kazanıyor. BU ne kadar adil sorarım Sayın TUNÇ SOYER ve YETKİLİ KİŞİLER.

Denetim neden yok? 3 hafta önce Zabıta Hanım, bir sonraki hafta denetim olacağını söylemişti Amaa hala öyle bir denetim yok. Anlamıyorlar mı acaba hazır ile el emeğinin arasındaki farkı, yoksa göz mü yumuluyor bu duruma?

Göz yumuluyorsa, yanlış. Orada kendi tasarımlarını sergileyenlere büyük haksızlık. Bir an önce gerekli denetimin başlamasını ve sürekli olarak devam etmesini diliyorum.

B.A.H

Like it? Share it!

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

  1. Mesut 13 Ekim 2015 at 22:18 -

    Ben 15 yıllık profosyonel baklava ustasıyım ama nedense günde 20 tepsiden fazla yapamıyorum…….
    Evde tahta sofranın üstünde 20– 30 tepsi yapıyorlarmış kadınlar varsa öyle biri gelsin 5000 tl maaş vereceğim 200 tane tezgah varsa Sığacık ta 10 tanesi organik çıkmaz milleti kandırmaktan başka bişey değil baklavanın organiği nerde görülmüş bakkaldan aldığın un bile kimyasal ilaç sayesinde bozulmadan duruyor kimi aldatıyorsunuz siz …..