Published On: Per, Mar 24th, 2016

Sığacık Kaleiçi’nde nostaljik bir pansiyon
KUTER-GIRIS-FOTOSeferihisar’ın cazibe merkezi SIĞACIK gittikçe daha çok hareket görüyor, özellikle İzmir’den gelen ziyaretçiler sayesinde..

Bilindiği üzere buradaki KALEİÇİ denilen mahalle Büyükşehir Belediyesi tarafından RENOVASYONA tabi tutulmuş ve çok nostaljik tertemiz bir görüntüye kavuşmuştu.. İşte burada son zamanlarda daha çok sayıda PANSİYONLAR açılmaya başlandı ziyaretçiler için. İşte bunlardan bir tanesi de SIĞACIK KALEİÇİ PANSİYON adıyla faaliyet gösteren konaklama tesisi.

Tesis derken, öyle büyük bir tesis aklınıza gelmesin. Esasında bahçe içinde çok şirin 2 katlı bir ev bu… İşletmecisi Ali KUTER isimli bey. Esasen İstanbullu ama idealleri onu buraya yönlendirmiş. Geçen sene hizmete soktuğu pansiyonu eşi Banu Hanım ile birlikte keyif ve mutlulukla yürütüyor…

KUTER-ODA-PORTFOYAli Bey bu sene de yaza hazırlık olarak çok güzel çalışmalar yapmış; Restorasyon ve renovasyon olarak öncelikle.. Tesis yazın artmış kapasitesiyle ve yepyeni bir yüzle mmisafirlerini karşılayacak..

Pansiyonun en büyük özellikleri ne derseniz, nostaljik olması, temizliği ve güleryüz .. Bir de muhteşem bir taş plak koleksiyonu var Ali Bey’in.. Nostalsinin tam da kendisi…

İnanıyoruz ki bu yaz SIĞACIK KALEİÇİ PANSİYON‘u tercih edenler hem unutamayacakları bir tatil yapacaklar hem de güzel dostlar kazanacaklar.

EditörBir yorum bırakabilirsiniz

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.