Sığacık pazarında neler oluyor?

by Bilgi Akkuş Hunca | Perşembe, May 15, 2014 | 253 viewsBaşkan Tunç Soyer’in en önemli hizmetlerinden biri, Sığacık Kadınlar pazarı’nda ev hanımlarına ve tasarımlarını hayata geçirmeye çalışanlara verilen olanak. Ancak yolların hala yapılamamış olması hem ziyaretçileri, hem orada çalışanları zor durumda bırakıyor.

Başkan Soyer yolların Mayıs sonuna kadar tamamlanacağını bizzat kendisi söyledi, fakat henüz iç kısımlarda bir çalışma görülmüyor. Gıda satıcıları toz içinde ürünlerini satışa sunuyor. Hijyen ne durumda?

Tezgahlarını açan üreticiler her hafta bir sorunla karşılaşıyor. Ev sahipleri ya evlerinin önünde istemiyor, ya da tezgah açanlar kendi aralarında tartışmaya hatta kavgaya kadar gidiyor. Zabıta duruma el koymuyor değil, görevlerini çok da iyi yapıyorlar. Ama durum maalesef kötü.

 

PAZAR-CANTA-21

Sayın Başkan ve sorumlu ekibine önerim, gıda üreticilerini bir yere, takı, süs eşyası vb. ürünleri üretenleri bir yere almaları olacak. Böylelikle bu keşmekeşlikten de kurtulunmuş olur bir nebze de olsa.

Diğer bir sorun ise, özellikle 130 sokaktaki bir kaç ev sahibi, kendi evlerinin önüne tazgahların açılması istemiyorlar. Buna bir şey diyemeyiz elbette. Ev kendilerinin . Amaaa, kendi evlerinin önünde açtırmazken, kendileri gidip, başka evlerin önünde açarak, başkasının haklarına tecavüz etmiş olmuyorlar mı?

Bu denetim nasıl yapılacak? Sığacık Pazarı‘nda bu keşmekeşlik nasıl ve ne zaman son bulacak?

Sokak yolları birbirine bağlanacak ve her tazgah açanın şansi eşit olacak denirken, bazı sokak sonlarına gelmeden tezgahlar son buluyor ve o bölümlerde tezgah açanlar, ziyaretçi uğramadığı için haftalarca siftah dahi yapamadan yorgunlukları ile geri dönüyor.

Temennimiz Sevgili Tunç Soyer’in bu soruna çare bulması ve bu işkence ve rezilliğin sona ermesini sağlamasıdır. Bu durum Seferihisar ve Sığacık’a yakışmamaktadır.

Sevgilerle.

B.A.H

Like it? Share it!