Published On: Çar, Şub 28th, 2018

Sığacık’ta tekne turları ve balık avı gezileri
SIGACIK TEKNE TURU: Sığacık Koylarında Tekne Gezileri – Bu yazıda “En güzel tekne turu hangisi – Sığacık tekne turu fiyatları nasıldır” vs. gibi bilgileri paylaşacağız.

Sakin şehir Seferihisar’ın deniz kenarında bir mahallesi olan SIĞACIK son yıllarda gerçekten de oldukça büyük ün kazandı. Otantik “Kaleiçi” ve buradaki 2 katlı beyaz evlerin, çiçeklerin ve dar sokakların yarattığı ambiyans ve Pazar günleri kurulan “üretici pazarı” sayesinde oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesine kavuştu gerçekten de… Bu arada Sığacık yaz mevsiminde güzel koylarda tekne gezintileri yapmak isteyenlerin de uğrak yeri oldu. Her ne kadar Sığacık’ta (deniz kıyısında olmasına rağmen) denize girilmese de – bunun için 4 km mesafede AKKUM veya 6 km mesafedeki AKARCA’ ya gidiliyor genellikle – buradaki emlak  değerleri de ciddi şekilde arttı son yıllarda. Sığacık, küçük bir yerleşim birimi ama marketi, bakkalı, kafesi, lokantası vs yeterli sayıda mevcut olduğundan insanları kışın da rahatlıkla kucaklayabiliyor. Yani sosyal yaşam açısından her ne kadar Alaçatı vs gibi yerlerle kıyas edilmese de insanlar bir çevre edinip sosyal faaliyetlerde bulunabiliyorlar.

Bu arada yine son zamanlar ÇOK POPÜLER hale gelen SIĞACIK TEKNE TURLARI denilen etkinlikten de bahsetmek gerekir. Yani, bir tur teknesine binerek Sığacık çevresindeki koyları geziyor ve masmavi sularda denize giriyorsunuz. Bu hizmeti veren kuruluşlar (veya şahıslar) sayı olarak oldukça artmış bulunuyor son zamanlarda.

Burada dikkat edilecek husus özellikle “teknenin yeniliği” ve donanımın tam olması. Tabii ki kaptanın bilgisi ve deneyimi ve de personelin yolculara “kibar” ve samimi davranıp davranmadığı konusu.

İşte bunun haricinde bütün turlar aşağı yukarı aynı rotada çalışıyor. Edindiğimiz izlenime göre bu geziler oldukça keyifli olup bunlara rağbet de gün geçtikçe artıyor. Bu hizmeetleri veren firmalar içinde bazılarını bu sayfaya aldık ki ziyaretçilerimiz edinmiş olduğumuz bilgilerden yararlanabilsinler.

MURAT KAPTAN – SIĞACIK KOYLARI

 

Örneğin MURAT KAPTAN modern teknesinde bir AİLE OLARAK (eşi ve çocuğu ile) çok KALİTELİ bir hizmet veriyor. Çok seçkin ve eğitimli bir müşteri portföyüne hizmet verdiklerini söyleyen kaptan kendi ifadesi ile “Kalite isteyenler lütfen bize gelsinler” diye ilave ediyor. Kendisi, diğer turlardan daha da farklı hizmetler verebildiklerini iddia ediyor. Tabii ayrıntılı bilgi firmanın web sayfasında mevcuttur veya telefonla daha da fazla detay alınabilir.

FİRMA WEB SAYFASI İÇİN LİNKE TIKLAYIN: SIGACIKYUZMEBALIKTURLARI.com

MURAT KAPTAN TEKNESİ – BİR YÜZME TURUNDAN

 

Geçen sene hizmet vermeye başlayan GÜVENTUR firması da Mehmet Kaptan yönetiminde yepyeni teknesiyle yaptığı gezilerle yolculara keyifli saatler yaşatıyor. Bu firma da GEZİ VE YÜZME TURLARI yanı sıra, aynı zamanda BALIK AVI turları da düzenliyor.

Sığacık'ta tekne turları ve balık avı gezileri

Sığacık'ta tekne turları ve balık avı gezileri

Bütün gereken firma yetkilisi Mehmet Kaptan’ı arayarak fiyat ve gün bilgisi alıp rezervasyonunuzu yapmak ve kararlaştırılan günde SIĞACIK’ ta hazır bulunmak olacaktır.

İyi geziler… Keyifli turlar (ve de ava çıkıyorsanız eğer, rast gele) 🙂

GÜVENTUR WEB SAYFASI İÇİN TIKLAYIN
 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.