Published On: Çar, Şub 28th, 2018

Sığacık’ta tekne turları ve balık avı gezileri
Sığacık'ta tekne turları ve balık avı gezileri

Güventur Gezi Teknesi – Sığacık Seferihisar

 

SIGACIK TEKNE TURU – Sığacık Koylarında Tekne Gezileri – En güzel tekne turu hangisi: Sığacık’ta en güzel tekne gezilerini GÜVENTUR Gezi Firması ile yapabilirsiniz: Sakin şehir Seferihisar’ın deniz kenarında bir mahallesi olan SIĞACIK son yıllarda gerçekten de oldukça büyük ün kazandı. Otantik “Kaleiçi” ve buradaki 2 katlı beyaz evlerin, çiçeklerin ve dar sokakların yarattığı ambiyans ve Pazar günleri kurulan “üretici pazarı” sayesinde oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesine kavuştu gerçekten de… Bu arada Sığacık yaz mevsiminde güzel koylarda tekne gezintileri yapmak isteyenlerin de uğrak yeri oldu.

Her ne kadar Sığacık’ta (deniz kıyısında olmasına rağmen) denize girilmese de – bunun için 4 km mesafede AKKUM veya 6 km mesafedeki AKARCA’ ya gidiliyor genellikle – buradaki emlak  değerleri de ciddi şekilde arttı son yıllarda.

Sığacık'ta tekne turları ve balık avı gezileri

Sığacık Tekne Gezisi, Güventur – SakinsehirSeferihisar.com

Sığacık, küçük bir yerleşim birimi ama marketi, bakkalı, kafesi, lokantası vs yeterli sayıda mevcut olduğundan insanları kışın da rahatlıkla kucaklayabiliyor. Yani sosyal yaşam açısından her ne kadar Alaçatı vs gibi yerlerle kıyas edilmese de insanlar bir çevre edinip sosyal faaliyetlerde bulunabiliyorlar.

Bu arada yine son zamanlar ÇOK POPÜLER hale gelen SIĞACIK TEKNE TURLARI denilen etkinlikten de bahsetmek gerekir. Yani, bir tur teknesine binerek Sığacık çevresindeki koyları geziyor ve masmavi sularda denize giriyorsunuz. Bu hizmeti veren kuruluşlar (veya şahıslar) sayı olarak oldukça artmış bulunuyor son zamanlarda.

Burada dikkat edilecek husus özellikle “teknenin yeniliği” ve donanımın tam olması. Tabii ki kaptanın bilgisi ve deneyimi ve de personelin yolculara “kibar” ve samimi davranıp davranmadığı konusu.

İşte bunun haricinde bütün turlar aşağı yukarı aynı rotada çalışıyor. Edindiğimiz izlenime göre bu geziler oldukça keyifli olup bunlara rağbet de gün geçtikçe artıyor.

Mehmet Kaptan

Geçen sene hizmet vermeye başlayan GÜVENTUR firması da Mehmet Kaptan yönetiminde yepyeni teknesiyle yaptığı gezilerle yolculara keyifli saatler yaşatıyor. Bu firma da GEZİ VE YÜZME TURLARI yanı sıra, aynı zamanda BALIK AVI turları da düzenliyor.

Bütün gereken firma yetkilisi Mehmet Kaptan’ı arayarak fiyat ve gün bilgisi alıp rezervasyonunuzu yapmak ve kararlaştırılan günde SIĞACIK’ ta hazır bulunmak olacaktır.

İyi geziler… Keyifli turlar (ve de ava çıkıyorsanız eğer, rast gele) 🙂

GÜVENTUR WEB SAYFASI İÇİN TIKLAYIN