Sivas katliamının ardından unutamadıklarımız..
sivas_katliamiBundan 22 yıl önce Sivas’ta çok büyük bir cinayet işlendi.. Esasında TOPLU cinayet demek çok daha doğru olur.. Din uğruna, Allah uğruna iş tuttuğunu söyleyen vicdansız yobaz katiller 35 insanımızın kanına girdiler.. ve bu yaratıklar bunun cezasını da görmüş değiller halen de.. Yani İLERİ DEMOKRASİ ülkesi Türkiye’de oluyor bu olay, yanlışlıkla Afrika’nın en balta girmemiş ormanındaki bir kabileden filan bahsediyoruz sanılmasın sakın (demişken, onların bazıları bile bazı konularda bizden daha medeni ve gelişmiş olabilirler insan olarak.. Örneğin aborjinler gibi).

Bu YOBAZ ve VAHŞİ zihniyet 1993 yılında bir anda ortaya çıkıp sonra yok olmadı. Daha önce de vardı ve ne yazık ki şimdi de var. Bu zihniyeti belirsiz, şekilsiz bir karanlık olarak, bir hayalet olarak görmek büyük bir hata olur. Madımak’ta 35 kişiyi diri diri yakan, bugün de IŞİD’i destekleyen bu zihniyetin bir sonraki hamlesini tahmin bile etmekten korkuyoruz.

Biz bu karanlığın, bu ucubenin üzerine gitmedikçe, varımızla yoğumuzla bu zihniyetle savaşmadıkça bu ülke ne bizim için ne çocuklarımız için güvenli bir yer haline gelecek. Ortak geleceğimiz için çaba harcamamız gerekiyor. Siyasi hareketlerde, sivil toplum kuruluşlarında, evde, okulda, kahvede her yerde aktif olmamız, katılımcı olmamız gerekiyor. Aydınlığı, özgürlüğü, demokrasiyi, barışı ve kardeşliği savunmamız gerekiyor. Düşmanlığı, kindarlığı, cinayeti ve katliamları yücelten bu zihniyetin yıkılması için hepimizin omuz vermesi gerekiyor.

Madımak’ta 35 canımızı öldüren belirsiz, biçimsiz bir karanlık değildir. Madımak katliamını yapanlar da, yaptıranlar da, görevlerini ihmal ederek yapılmasının önünü açanlar da açık seçik ortadadır. (ALINTI: Tunç SOYER facebook sayfası)

İslamı anlatırken, “Şöyle sevecendir, böyle insaflıdır, toleranslıdır.. En ileri dindir” diye anlatıyorsun da neden gidip habire insan canı alıyorsun? Sen kimsin be vicdansız yaratık? Kimsin de Allah adına can aldığını iddia ediyorsun? Üstelik Allah’ın verdiği canı, senin inanışına göre…

Dünyanın her tarafında terörist olaylar, kafa kesmeler, bombalamalar, masum insanları yerlerinden, yurtlarından edip ırza geçmeler, köleleştirip satmalar vs vs.. Ondan sonra gelip “İslam kardeşilik dinidir, barış dinidir” deniliyor.. Böyle mi taraftarını, inananları arttıracaksın bu dine? Mümkün olduğunu mu sanıyorsun bunun? Vahşetle korku yayarak..

Deniyor ki; “Efendim hıristiyanlar da yaptılar, hala yapıyırlar vesaire”.. Doğrudur, geçmişte daha beterlerini de yaptılar.. Ama onlar birşey daha yaptı sonra, senin maalesef yapamadığın; RÖNESANS.. ve işte o zaman da sınıf atladılar, hiç kusura bakma ama gerçeğin ta kendisi bu..

Biz burada ABD’nin ve yardakçılarının yaptığı entrikalardan bahsetmiyoruz.. Doğrudan İNSAN denen yaratıktan bahsediyoruz.. Şüphesiz ki ABD’nin (ve benzeri egemen güçlerin, çok uluslu şirketler dahil) dünyayı zalimce idare etme politikalarına sonuna kadar karşıyız.. Ama Batı’nın insanında hiç mi fark göremiyorsun be adam?

Özetle yapmamız gereken şudur ki bu “SÜNNİLİK” (veya başka hangi mezhepler varsa) FANATİKLİĞİNİ bırakıp, herkesin kendi inandığı şekilde inandığına sevgi ve saygısını göstermesine saygılı olmaktan başka çaremiz yoktur. İşte o zaman insanların, bilhassa da maalesef cahil ve kandırılmaya müsait olanların din kurgusu ile yani din alet edilerek kullanılıp Allah’ın yarattığı varlıkların birbirini katletmesinin önüne geçebiliriz… Bütün kaynaklar birbirini öldürmek için silaha gitmez ve tam aksine insanın daha düzgün ve rahat bir yaşam sürmesi yolunda kullanılmış olur..

Hiç şüphesiz ki Allah yarattığı insanların birbirini öldürmesini istemez.. Ama bunu Allah’ın beyin verdiği insanın da bizzat anlaması gerekir artık..

Onun için MADIMAK gibi insanlık dışı olayların hala arkasında duracağına gel de be adam, çok büyük hatanı anla, nedamet getir ve gerçek İNSAN ol.. Kardeşine “kem gözle bakmayan”.. Hiç şüphesiz Allah’ına ettiğin ibadet ancak o zaman gerçekten de makbul olacaktır.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code