Soyer çifti Yeni Asır TV’nin konuğuydu
Yeni Asır TV’nin bayram programına konuk olan Seferihisar BElediye Başkanı Tunç Soyer ve Eşi Neptün Soyer  ile sıcak bir sohbet gerçekleştirildi. Tunç Soyer ve Neptün Soyer sorulan soruları samimi ve içten yanıotladılar.

Soyer çifti nasıl tanıştıklarından, neler yaptıklarına kadar özel yaşamları ile ilgili soruları yanıtladı.

Tunç Soyer Seferihisar’ın olağaüstü bir cennet oladuğunu ifade ederek Ürkmez –  Doğanbey sahilinin 8 km.lik kesintisiz bir plajı olduğunu ve bunun dünyada bile nadir olduğunu söyledi. Soyer Seferihisar ‘ın daha bir çok zengiliği tam olarak bilinmediğini ve hak ettiği noktaya henüz tam olarak gelmediğini belirtti.

 

tunc-neptun-soyerSoyer Akarca’da başlatılan sörf okulu ile ilgili olarak:
“Özellikle Akarca’ca da sörf okulu başladı. Sörf hocaları Bugüne kadar sörfe elverişli bir yer olduğunu neden anlamamıştık diyorlar. Bunlar gibi onlarca zenginlik var. Tanıtacağız, anlatacağız. İnsanlar iyi şeylere hasret.  Seferihisar olağanüstü güzel. Bir beklenti doğuyor. Çok merak eden insan geliyor. Seferihisar dünyanın markalarından biri olmaya başladı. 31 Temmuz2da Türk -yunan orkestrasının kmonseri gerçeklşeti. İki ülkenin gençlerinin biraraya geldiği bir orkestra idi.

Nasıl tanıştıklarını anlatan çiftin tanışmaları da ailelerinin birbirlerini tanıyor olmasıyla başladığını ifade ediyorlar.

İki ailenin babası da asker ve tanışıyorlar. Soyer ilk bakışta Neptün Hanım’a aşık oluyor ama Neptün soyer onu 1 yıl bekletiyor eğitimini tamamlamak için.

Neptün Soyer bir öğretmen. Sadece bir öğretmen değil, Seferihisar kadınlarının kalkınması için çeşitli projeler içinde olan güzel bir insan. Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı. . Kadınların ürettiği tarımsal ürünleri  ekonomiye katkı sağlamak ve sosyalleşmeleri için çalışıyor. Son proje de Seferihisar mutfağı ile ilgili bir çalışma. Teftişler oluyor ve Ağustos ayı içinde sonuçlanacak.

Soyer çifti mütevazi yaşamları ve yaptıkları işlerle Seferihisarlıların gönlünde taht kurmuşlar. Dileriz çalışmalarının devamı gelir ve Seferihisar ve çevresi için eksiklikleri da zaman içinde giderirler.

B.A.H

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code