Sunay Akın yeni gösterisi GÖRÇEK’ ile 23 Ağustos’ta Sığacık Kaleiçi’nde
SUNAY-AKIN-GORCEK
Sakin şehir Seferihisar’da sanat etkinlikleri gerçekten de baş döndürücü bir hızla devam ediyor. Daha bir etkinlik sona ermeden başka bir etkinlik başlıyor veya onun haberi geliyor. Tabii ki ilçemiz için gurur verici bir durum bu sanat açısından.

Örneğin, şu günlerde çok “”kendine has” bir TİYATRO ETKİNLİĞİ” içindeyken, şimdi bir de bakıyoruz ki değerli fikir adamı ve yazar SUNAY AKIN’ da çok yakında sakin şehir sakinleri ile buluşacak.
Evet Sunay Akın, yeni gösterisi “GÖRÇEK” ile 23 Ağustos’ta Seferihisar Sığacık Kaleiçi Açıkhava Tiyatro Sahnesi’nde sevenleriyle buluşuyor.

Bilindiği üzere Sunay Akın kendine has çok özel bir edebiyat insanı olup, bir saatine bin kitabın ışığını sığdırdığı gösterileri ile anılır… Diğer bir önemli özelliği de, izleyenlerin “bakmak ile görmek arasındaki duvarı” yınkmalarını

Sunay AKIN’ı en güzel şu satırlar tanıtıyor (ki kendi sitesinden alıntıdır);

Sunay Akın’ın edebiyat ve tarih alanında yaptığı çalışmalar her zaman büyük ilgi görmüş ve sanatçı “Araştırmacı şair” olarak adlandırılmıştır.

Ayrıntı ustası olarak, birbirinden farklı konular arasında bulunan bağlantıları aktardığı kitaplarındaki şaşırtıcı konuları sahneye taşımıştır.

Akın’ın, bir saatine bin kitabın ışığını sığdırdığı gösterilerin en önemli özelliği, izleyenlerde bakmak ile görmek arasındaki duvarı yıkmalarını sağlamasıdır.

Yaratıcı düşüncenin, yeniliğin önündeki engellerin kalkması, gerçeğin hayallerin ayak izlerini takip etmesi, bilgi denilen balinanın yürek okyanusunda yüzmesi ve dama oyunundaki gibi taş yemek yerine, satrançtaki gibi hamle yapabilmek Sunay Akın’ın gösterilerini anlatmaya yetebilecek tanımlar değildir!

SUNAY-AKINBİLETLER NASIL TEMİN EDİLİR

Değerli fikir adamının gösterisi için SEFERİHİSAR GRUBU (Facebook) için sınırlı sayıda bilet 25 TÜRK LİRASI gibi özel fiyatla temin edilebilir. Yapılması gereken yalnızca “kişi adedi ve biletlerin kim tarafından alınacağını” grup yöneticisine iletmektir.

Gösteri 21:00 – 23:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Bilet temini için link
http://www.biletix.com/etkinlik/TTFNC/TURKIYE/tr

SUNAY AKIN’DAN BİR VİDEO

Like it? Share it!