Tarihinin en kötü turizm sezonunu yaşayan Antalya Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan medet umuyor
rus-turist

Antalya Antalya olalı böylsine kötü bir turizm sezonu geçirmemişti herhalde. Rusya’ile bozulan ilişkilerimiz tam da dibe vurdurdu bu yöreyi. Tabii dükkan kapatan, iflas eden birçok firma olduğunu da belirtmeye bile gerek yok herhalde. İşte şimdi tam da bu noktada duyuyoruz ki yetkililer en sonunda başka yani alternatif pazarlara da yönelmeyi akıllarına getirebilmişler çok şükür. Biz uzunca süredir bu çözüm (en azından umut) şekli üzerinde neden durulmuyor diye merak ederken – çünkü bütün yumurtaların bir sepette olması en fena stratejidir malum – böyle bir teşebbüsün haberini aldık çok şükür.

Habere göre bölgeyle ilgili konunun sorumluları MENA ülkelerine yönelmeye karar vermişler.Yine öğreniyoruz ki bu kapsamda bir toplantı düzenleniyor ve bu bölge ülkelerindeki yaklaşık 30 ilden yüzlerce 260 seyahat acentesi Antalya’ya geliyor.. Tabii ki bir basın grubuyla beraber, ki daha sonra olayın promosyonunu yapmak mümkün olsun.

Antalya’da düzenlenmesi söz konusu olan bu zirvede bölgeyle ilgili alternatif pazar çalışmaları, turizm potansiyeli sağlayan ülkelerinin çeşitlendirilmesi ve en az o kadar önemli olmak üzere turizmin 12 aya yayılarak nitelikli turistlerin ülkeye çekilmesi çalışmalarıyapılacak. Söz konusu zirve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) ve Serik Belediyesinin iş birliğinde düzenlenecek.

27 Ekim-1 Kasım arasında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik ilgi, merak ve heyecanla bekleniyor.

KAYNAK: MEDYA

 

Like it? Share it!