Tuna Masters Teos Balıkçılık Turnuvası bu yıl da Seferihisar’da gerçekleşiyor

by Editor | Cuma, Eyl 14, 2018 | 171 viewsTuna Masters Teos Balıkçılık Turnuvası bu yıl da Seferihisar’da gerçekleşiyor

Tuna Masters Teos Balıkçılık Turnuvası Seferihisar

 

Etkinlikler konusunda ünü artık ülke sınırlarını bile zorlamaya başlayan sakin şehir Seferihisar çok önemli bir etkinliğe daha sahne oluyor önümüzdeki günlerde. 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde Turkcell sponsorluğunda “TURKCELL PLATINUM TUNA MASTERS TEOSisimli balıkçılık turnuvası Sığacık’ta gerçekleşiyor. Bu arada bu yıl diğer sponsorlar da şunlar; Mercedes, Obelix Charters, Meridian Adventure Teos, Camp David, Evinrude, Raymarine, Can-Am, Seadoo, Arvento, Northstar, Seakeeper, CMS, GoPro.

Turnuvanın yaratıcıları ve yapımcıları, Murat İyriboz ile Elvio Pennetti isimli Türkiye’deki ilk balıkçılık turnuvalarını düzenleyen ve açık denizcilik balıkçılığının Türkiye’de var olmasını sağlayan ustalar

Bu turnuvada Türkiye’nin usta balıkçıları ve aralarında Gökhan Çarmıklı, Erkut Soyak, Murat Arslan gibi ünlü iş adamları da yarışıyor.

Turnuva bu yıl arka arkaya üçüncü defa ve TEOS MARİNA ev sahipliğinde yapılacak. 2017 yılında yapılan turnuvada yakalanan 100 kg’ın üzerindeki balıklar kürsüye çıkarılmış ve yakalanan 295 kg’lık, Türkiye rekoru kırılmıştı.

Bu yıl turnuvada yer alacak ekipler arasında şunları görüyoruz:

Baracuda (geçen yılın rekortmen takımı) Gökhan Çarmıklı, Erkut Soyak, Murat Arslan, Burhan Çavuşoğlu, Sinan Kuran, Mahmut Özgener, Turgut Konukoğlu, Adil Konukoğlu, Feridun Bigalı, Berent Akdemir, Kerem Şengezer, Turan Mutlu, Can Okan …

Bu arada turnuvaya yurtdışından da katılımlar olacak: Bunlar, Cape Town Güney Afrika’dan gelen “Obelix” teknesi, Monaco’dan gelen “Ebisu” teknesi.

Öyle görünüyor ki TUNA MASTERS TEOS çok kısa sürede Seferihisar’ın sesini tüm dünyaya daha da gür bir şekilde duyuracak. Organizasyonda payı olanlara bizden de bir yürekten teşekkür gönderelim bu vesilleyle.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code