Tunceli; Sahip olduğu eşsiz güzelliklerle çok daha fazla ilgiyi hak eden topraklar

by Editor | Cuma, Ağu 24, 2018 | 349 viewsİnternette kaynakları dolaşırken Cumhuriyet gazetesi web sayfasında “Tunceli’nin yeni tanıtım videosu” ile ilgili bir haber dikkatimi çekti. Bir göz atayım dedim. İyi ki de yapmışım; “Gerçekten muhteşem bir kent ve topraklar”. Bu videoyu hazırlatana ve hazırlayana yürekten bravo diyorum. Keşke çok daha önceden yapılsaymış bu demekten kendimizi alıkoyamıyoruz tabii.

Videoyu izlediğinizde görüyorsunuz ki muhteşem bir coğrafya ve doğa sizi bekliyor. Kentte, ne isterseniz mevcut; Doğa, tarih, kültür ve değişik kültürler, medeniyet, su sporları, hava sporları ve gelişim velhasıl herşey.

Böyle muhteşem bir yer çok daha fazla insanımız tarafından bilinmeyi hak ediyor. Yalnızca bizim insanımız değil bu arada, aynı zamanda yurtdışında da bu güzelim toprakların tanıtımı ÇOK DAHA ETKİN bir biçimde yapılmalı ve mutlaka yapılmalı. Çünkü bunu hak ediyor bu güzellikler.

Bu arada tek dezavantajı (maalesef) İstanbul ve İzmir gibi noktalardan ulaşımın oldukça zor olması gibi görünüyor. Yani karayolu tercih edilirse tabii ki zira 20 saat filan gibi uzun bir süre gerekiyor. Diğer alternatif ise uçak yolculuğunu tercih etmek ki onun fiyatları da 350 TL (ve üzeri) civarında görülüyor, tabii ki ne zaman aldığınıza bağlı olarak bileti. Zaten en yakın Elazığ havalimanına gidiyor ve oradan da karayoluyla Tunceli’ye ulaşıyorsunuz. Dolayısıyla mutlaka ve mutlaka bir havalimanı gerekiyor bu güzel ilimize bizce.

İnanıyoruz ki o zaman – yurtdışı dahil olmak üzere daha kuvvetli tanıtımla birlikte – bu güzel topraklar hak ettiği ilgiyi layıkıyla görecektir.

LÜTFEN SİZ DE VİDEOYU İZLEYİNİZ 🙂

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code