Turizmde yıldızı parlayan yerler
Üç tarafında denizlerle çevrili olan emsalsiz topraklarımız gerçekten de bir Allah lütfu bu ülkede yaşayanlar için…

Bu arada çoğu yabancıların özendiği ve hayatlarını tümden değiştirerek üzerinde ömür boyu yaşamak için can attıkları doğa harikası yerlerimiz de var birçok. Bunlardan bazıları çok ünlü/popüler ve hatta moda yerler; Örneğin, Kalkan, Kaş, Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Datça  ve benzeri gibi..

AKARCA_MANZARA-kGerçekten de bu yörelerimizde çok sayıda yabancı mülk edinerek toplumumuza karışmış bulunuyor.. Hem de kendi ülkelerindeki hayatlarından çok daha mutlu bir yaşam sürdüklerini her fırsatta beyaqn ederek..

Gel gör ki bu yerlerin çoğu artık doyum noktasına ulaştığı gibi neredeyse kusma sınırındalar.. Yani her şeyden önce nüfus yoğunluğu/kalabalık ve dolayısıyla yine şehir hayatına benzerlik göstermeye başlama açısından.. Tabii fiyatlar filan zaten roketleyip gitmiş vaziyette böyle yerlerde..

Onun için bu tip yerlere bu saatten sonra “İNTİKAL” etmek bayağı üzerinde düşünülmesi gereken bir konu.. Hayat artık o kadar da kolay değil bu tip “prime” yerlerde..

Diğer taraftan ise yıldızı yeni yeni parlayan ve çok daha rahat “ekonomik” olanaklarla ve üstelik de daha stressiz ve huzur verici bir ortama sahip olarak yerleşebileceğiniz yerler de mevcut..

Örneğin; Seferihisar… İzmir’e 45 dakika rahat bir yolculuk mesafesinde, doğayla iç içe ve çok daha makul bir fiyat karşılığında yazlık veya kışlık yaşanacak mekan edinebileceğiniz 4 mevsimlik bir yer..

Mavi bayraklı plajları, iyot dolu tertemiz havası ve insanı asla bezdirmeyen trafik düzeni ve oldukça duyarlı bir belediye yönetimi ile sakin şehir Seferihisar’ın yıldızı gittikçe parlıyor…

akarca-evBurada, ilçenin içinde de yerleşebilirsiniz (sahile 5 dakika mesafede) veya arzu ederseniz, küçük Marmaris olan Sığacık’ta veya tam bir kafa dinleme ve huzur bulma yeri olan doğa içindeki Akarca’da da ev bulabilirsiniz.. Öyle ki, mavi bayraklı denize 50 metre mesafede ve bahçe içinde 2 katlı villa sahibi olabilirsiniz.. Hem de inanılmaz ekonomik fiyatlara..

Tabii, zaman içerisinde bu yöredeki nüfus da nispeten arttığında bugünkü fiyatlarla konut sahibi olmak biraz hayal olacaktır. Fakat bugün tam zamanı…..

SEFERİHİSAR VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

 

RESİMLER İÇİN TIKLAYIN

17.07.2013
Editör

 

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code