Türkiye siyasetinde yepyeni pencereler mi açılıyor?

by Editor | Salı, Tem 30, 2019 | 87 viewsWeb sayfamızın adı Sakin Şehir Seferihisar ve genellikle ilçemizle ilgili paylaşımlar veya haberler yapıyoruz ama Türkiye’de olan bitenlerden ayrı bir dünyada yaşamakta olduğumuzu tabii ki kimse iddia edemez.

Dolayısıyla özellikle son yıllarda hep birlikte çektiğimiz sosyal ve maddi sıkıntılardan hiç etkilenmeyen çok fazla sayıda insan olduğunu sanmıyorum etrafımızda. Tabii ki bu kişiden kişiye değişmekler birlikte.

Ülkede bir söz söylerken ciddi boyutta düşünmemiz gerekiyor öncelikle, “acaba bazı önemli kişilere vs hakaret boyutuna sokulabilir mi” diye… Oldukça sık görüyoruz ki pek de uzağımızda olmayan kendi halinde ve yalnızca durumdan memnun olmadığı için kızarak tenkit boyutuna giren bazı kişiler malum “hakaret, aşağılama, örgüte üye olmamakla birlikte yardım etme” vs gibi neredeyse her türlü duruma adapte edilebilecek hususlar belirtilerek parmaklık arkasını boylayabiliyorlar. Hiç şüphesiz artık konuşmaya korkar hale geldik. Gerçi bu işin sonunun olmadığını bu iklimi yaratan ve devam ettiren kişiler de bal gibi biliyorlar da işte onların da başka yapacak şeyleri yok – bunu da hepimiz biliyoruz esasında.

Ama bu arada tam da neredeyse herkes umudunu yitirmişken mucize kabilinden bir olay oluyor ve bir adam çıkıp bu korku iklimini tuzla buz ediyor. Evet, adı Ekrem İmamoğlu olan kahramandan bahsediyoruz. Önceki kahraman gibi bir seçim gecesi balonu püf diye sönmüyor, tam aksine bir seçim gecesindeki duruşuyla yıldızı parlıyor bu kişinin.

Hiç şüphesiz ki bu kişi ileride sıkı bir rakip olacaktır malum güç sahibi karşısında. Hatta Türkiye’de önemli siyasi değişikliklerin kahramanı olarak da adını tarihe yazdırabilecektir belki de – en azından inşallah diyoruz.

Tabii bu arada yine iktidarın en tepesindeki kişinin şu anda (sanırız) rüyalarına bile giriyor olan Ali Babacan hareketi de önemli ölçüde şekillendirmeye adaydır Türk siyaset sahnesini, önümüzdeki günlerde. Ak Parti’yi azınlık partisi haline tabii ki getiremeyecektir ilk etapta ama malum ortağı ile birlikte elinde bulundurduğu iktidar çoğunluğuna hiç şüphesiz darbe vuracaktır. İşte bu da siyasetimizde yepyeni pencereler açacaktır. Umut edilir ki o pencerelerden bu ülkeye layık insanlar girer siyaset sahnesine.

Özetle yaşayıp göreceğiz.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code