Türkiye Suriye topraklarında Işid’e karşı operasyona başladı.. Bombardıman da devam ediyor

by Bilgi Akkuş Hunca | Çarşamba, Ağu 24, 2016 | 61 viewsScreenshot_1Türk Silahlı Kuvvetleri sabaha karşı 4 sularında Suriye’de Cerablus’a operasyon yapmaya başladı. Gaye Işid için çok önemli olan Cerablus’tan bu terör örgütünü söküp atmak ve Rakka’ ile bağlantılarını kesmek.

TSK unsurlarınca saat 04.00 sularında icrasına başlanan harekatla sınırın terör örgütlerinden temizlenmesi ve hudut güvenliğinin artırılmasına katkı sağlanarak, aynı zamanda Suriye’nin toprak bütünlüğünün öncelenmesi ve desteklenmesi planlanıyor.

IŞİD ile aktif mücadele eden TSK’nın operasyonları, koalisyon güçlerinin bu terör örgütüne karşı yürüttüğü faaliyetlere önemli katkı sağlıyor. Söz konusu harekat sayesinde yeni göç dalgalarının önlenmesi, bölgedeki sivil halka insani yardımların ulaştırılması ve bölgenin terörist unsurlardan arındırılması hedefleniyor. Operasyonla, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve milletine saldıran, masum vatandaşları katleden terör örgütleriyle aktif şekilde mücadele edilmesi, bu konuda uluslararası toplum ve koalisyon güçleriyle iş birliği halinde çalışmaların sürdürülmesi amaçlanıyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code