Türkiye’den “Fırat Kalkanı” harekâtı için PYD lideri Salih Müslim’e sert yanıt geldi
SALIH-MUSLIMCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Fırat Kalkanı’ harekâtına ilişkin ilk açıklamasını yaptı. Erdoğan, Cerablus’a düzenlenen ‘Fırat Kalkanı’ askeri harekatına ilişkin “Artık bu işi çözmemiz gerekiyor. Birileri meydan okuyorlar, ‘Suriye Türkiye için şöyle olacak, böyle olacak.’ diye. Onlara ben buradan sesleniyorum, siz ne olacağınızın hesabını yapın” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’ye düzenlediği harekât için açıklama yaptı. Erdoğan harekâtın hedefinin IŞİD ve PYD olduğunu söyledi, “Türkiye bozguna uğrayacak” diyen Salih Müslim’e sert bir yanıt verdi. Erdoğan, isim vermeden “Siz ne olacağınızı hesaplayın” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

– Şu anda da ne yazık ki Suriye’den ülkemize yapılan bu tür saldırılar işi bir yere kadar getirdi. Artık son. Bu işin burada noktalanması lazım. Bu sabah 04.00 itibarıyle süreç başladı.

– Birileri meydan okuyor. Birileri ‘Suriye Türkiye için şöyle olacak böyle olacak’ diyor. Onlara diyorum ki siz ne olacağınızın hesabını yapın. Türkiye’ye tehdit unsuru oluşturacak kim olursa olsun onlara karşı bu millet ordusu polisi ve koruyucusuyla vardır ve var olacaktır.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code