Twitter’da 35 milyon takipçiniz olsun mu?

by Bilgi Akkuş Hunca | Perşembe, Eyl 5, 2013 | 123 views



Twitter’da 35 milyon takipçiniz olsun ister miydiniz?

Bu insanoğlu (kızı da) hakikaten çok ilginç ve sıklıkla tuhaf.. Örneğin TWITTER denen bir fenomen var hayatımızda malum son 3-5 yıldır.. Faydalı mı? Bizce gerçekten de öyle.. Hem de ÇOOK.. Bilhassa kullanılması gerektiği gibi kullanırsan..

Örneğin, yakın dost Amerikan Başkanı OBAMA seçim kampanyalarını TWITTER üzerinde yürütmekle ünlü.. Birçok firma halkla ilişkiler işini büyük oranda Twitter desteği ile yürüyor..

YAO-CHEN

YAO-CHEN

Daha da önemlisi bu paylaşım sitesinde artık “DEVRİMLER” filan yapılıyor.. “Arap İlkbaharı” bunlara bir örnek.. Tabii ne kadar başarılı olduysa..

Artık dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir şey olduğunda tüm dünya anında bilgilenebiliyor.. Bilgi nerdeyse “TEK” hale geldi.. Gel de kullanma bu aleti, güncel kalmanın gerekliliğine inanıyorsan eğer..

Onun için insanların bu paylaşım ortamını kullanmasının faydalı ve hatta çoğu zaman elzem olduğuna inananlardanız..

Bu arada öyle uçuk şeyler de duyuyoruz ki adeta aklımızı yiyeceğiz…

Son bomba şöyle;

YAO CHEN isimli Çinli artistin TWITTER paylaşım sitesinde 35 milyon TAKİPÇİSİ oluşmuş.. Yahu say say bitmez.. Onlarca milyon… Milletin işi gücü yok..  Sanki kadın  “peygamber” veya mehdi mübarek…

Bu arada bir bakıverdik bu kadın nasıl özel biriymiş de bu kadar insan onu takip ediyor diye…

1979 yılında doğmuş.. Ödülleri var tabii.. YAO CHEN Çin’in Twitter benzeri sosyal paylaşım sitesi olan SINA WEIBO da en önemli kişilerden biri..

Malum olduğu üzere, internet, Çin’i belki de dünyadaki tüm toplumlardan daha fazla etkiliyor. İnternet sayesinde daha önce siyasi baskılar nedeni ile kendini ifade etme fırsatı bulamayan Çinliler artık seslerini yükseltebiliyor. Çin’in en büyük internet portalı Sina.com tarafından yönetilen Sina Weibo’nun şu anda 300 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Bu da siteyi, Twitter’ın en güçlü rakibi yapıyor. İşte YAO CHEN burada da çok yoğun ilgi görüyor..

CHEN akademik eğitimin Çin’de tamamladıktan sonra birçok filmde yer almış ve 2010 yılında da Golden Eagle Award for Best Actress (yani Altın Kartal En İyi Aktris) ödülünü kazanmış…

Ama takipçi sayısındaki esas artış 2011 de Kuzey Tayland’daki MAE Göçmen kampını ziyaret ettikten sonra gerçekleşmiş ve bu sayı roketlemiş..

Bunda, aktrisin samimi, korkusuz iletişim becerisi ve dürüst yaklaşımının büyük rol oynadığı ifade ediliyor hakkındaki yazılarda…

Eh ne yapalım? Eloğlu (dediğimiz 35 milyon kişi) öyle uygun görmüş öyle yapmış.. Hayırlı olsun..

Aaa.. Siz ne duruyorsunuz hala? Hadi bakalım hemen TWITTER’ a .. Chen’i takip etmeye ..

www.hangimoda.com sitesinden izinli olarak alınmıştır.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code