Twitter’da Sahtekarlıklar.. Kendini kandıranlar..
İnsanın aklı almıyor.. İnsaoğlu nasıl bu kadar beyinsiz, kişiliksiz ve de salak olabiliyor? Devamlı yeni tuhaflıklar, sapıklıklar, şuursuzluklar duyuyoruz.. Şimdi de (esasında epeyi süredir) TWITTER’da “ÇOK TAKİPÇİ SAYISI” muhabbeti aldı başını gidiyor..

Efendim bilmem hangi “ARTİZİN” 30,000 takipçisi varmış.. Yok bir diğerinin 100 bini geçmiş filan falan.. ve sonra öğreniyoruz ki bunlardan önemli bölümü parayla satın alınabilen takipçilermiş meğer..

Kimden mi? Bu işi yapmaya başlayan bazı kurnaz uyanıklardan.. Hatta bu işi ciddi gelir kapısı haline getirmiş olan kişiler desek daha da doğru olacak..

Yahu kardeşim sizin hiç mi beyniniz yok böyle asalakların türemesine izin veriyorsunuz? nasıl insansınız siz yahu? Twitter’de 1000 takipçin olsa ne yazar 100,000 olsa ne yazar? Bu insanlar senin twitlerini gerçekten de ilgiyle takip etmiyorlarsa, samimi olarak yani “gerçek” paylaşım yapmıyorlarsa ne kıymeti var ki? Neden her güzel şeyin bir takım keneler tarafından böyle sulandırılmasına, istismar edilmesine alet olursunuz ki?

Sıkıyorsa, eğer sende o kapasite varsa yazdığın güzel mesajlar ve gündeme getirdiğin güzel başlıklarla zaten artacaktır takipçi sayın.. Sahte takipçiler edinerek hava atmaktan başka ne fayda sağlayabilirsin ki ey zavallı düşük bilinçli insanoğlu?

Konuyla ilgili ayrıntılar aşağıda. Okuyun da bu “salakların” haline ister ağlayın, ister gülün.

Twitter’da takipçi sayısını artırmak isteyenler bunun için para ödüyor. İnternet üzerinden örgütlenen bazı siteler, parayla takipçi ve retweet satmaya başladı. Öyle ki, tercihe göre ister Türk, ister yabancı takipçin olabiliyor. Piyasada 500 Türk takipçi için 8.9 TL istenirken, 30 bin yabancı takipçi için ise 99 TL talep ediliyor. Bu siteler, kredi kartı ya da EFT ile yapılan ödemelerde, anında binlerce takipçi garantisi veriyor. İnternette yer alan ilanlarla, “Tamamı Türk 500 takipçi 8.90 TL.

Hızlı teslimat 10 bin retweet 99 TL” gibi kampanyalar düzenleniyor. 1 ay sabit tutma garantili 15 bin yabancı takipçi 40 TL’ye satılıyor. İsteyen, İnstagramhesabı için de takipçi satın alabiliyor. İnstagram kampanyasına göre ise 25 bin takipçi ve 25 bin beğeni 59 TL’ye satılıyor.

Takipçi satın alan üyelerde gold üyelik seçenekleri de bulunuyor. Gold üyeler, biraz daha fazla ücret ödeyerek daha fazla takipçi, retweet ve favori garantisine sahip oluyor. Sitelerde, takipçilerin hesaplarının kapanma sorunu olmadığı, takipçilerin tamamının gerçek ve aktif olduğu gibi garantileri de veriliyor.

04.08.2013
EDİTÖR

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code