Üçkuyular Vapur İskelesinin içler acısı hali
Üçkuyular vapur iskelesinde bulunmuşsunuzdur sanırım. Durumu sizi hiç rahatsız etti mi acaba? Ne gibi mi diyeceksiniz, hemen sayalım.

İskeleye geldiniz ve vapuru kaçırdınız ya da daha zaman var diyelim. Oturup, bir çay içip, gazetenizi okuyacak bir yer dahi yok.  Bu Balçova Belediyesi’nin mi, yoksa İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mi görevi? Hizmet verirken bunları neden düşünmezler acaba? Yaşlısı var, hastası var. Ayakta saatlerce beklemek durumunda kalıyor insanlar.

Diğer içleri acıtan ve mide bulandıran bir sorun daha. Mecbur kalıp, tuvaletine girerseniz, lütfen çantanızda dezenfekte edecek bir sıvı bulundurun. Tuvaletler tam anlamıyla “PİSLİK” Temizlik hak getire. Hele hele kadınlar tuvaletinin hali daha da berbat! İnsan kadınlığından utanıyor. Petler, peçeteler ortalarda.  Bir de erkekler tarafına geçelim diyorsunuz, çok farklı değil, sürekli akan sular, artık temizlenmemektan tortulaşmış aynalar vs. Fotoğrafladık durumu ama, görüntü öyle kötü ki, buraya koymaya bir insan olarak utandık.

Bu durumu görevliler hiç mi görmüyor? Temizlik için elemanları mı yok?

Bu işin bir tarafı. Diğer yönden bakınca da insanların ne kadar vurdumduymaz, pis, pisliğini ortada bırakıp gidecek kadar mideli olduğunu gösteriyor. Evlerinde temizlik taslayıp, gittikleri yeri pislik çinde bırakan hemtürlerimiz içimizi acıtıyor doğrusu.

Buradan hem o tuvaletleri kullananlara seslenelim dedik, hem de görevlilere.. Lütfen bu sorunlara bir çözüm getirin.

B.A.H

Like it? Share it!