Ulamış sakinlerine ve Ulamış Tiyatrosu oyuncu ve yöneticilerine sonsuz tebrikler

by Editor | Cumartesi, Ara 16, 2017 | 98 viewsUlamış sakinlerine ve Ulamış Tiyatrosu oyuncu ve yöneticilerine sonsuz tebrikler

Ulamış Tiyatrosu – Seferihisar

 

Bir Seferihisar sakini olarak gerçekten de gurur duyabileceğimiz noktalardan birisi de Ulaşmış gibi çok özel bir köyün sınırlarımız içinde olduğu hususudur. Öyle bir köy ki Türkiye’de tek… Zira tiyatrosu olan ve bunu düzenli olarak aktif halde tutan başka bir köy olduğunuz sanmıyorum ülkemizde…

Bir köyümüzde faal halde bir tiyatro olması bize neler ifade eder, ne anlama gelebilir ki? Hiç şüphesiz ki burada yaşayan insanlarımızın, sanata, edebiyata, kültüre olan ilgileri, daha doğrusu “insan olarak nasıl kendimizi geliştiririz” sorusuna cevap aramaları ve bu yolda gayret gösterme çabalarıdır bunun anlamı…

Günlük yaşam kavgası, mücadelesinin yanında “insan olduğumuzu ve hepimizin her zaman kendimizi yenilememiz, daha da iyiye güzele doğru geliştirmemiz için çaba göstermemiz gerektiğidir bunun anlamı.

Onun için Ulaşmış Köyü sakin tiyatroda oyuncu, yönetmen, yönetici vesaire olarak emeği geçen herkese ve bunun arkasında durarak destek verdiği için Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e buradan “naçizane” takdir duygularımızı paylaşarak tebriklerimizi iletmek isteriz… Sevgiyle.

Ulamış Tiyatrosu ve başarılarıyla ilgili en son  haber de şöyle;

Gündüzleri bağ, bahçede çalıştılar, akşamları tiyatro eğitimi aldılar. İzmir’in Seferihisar ilçesi Ulamış Köylüleri, İstanbul Maltepe’de sahneye çıktı, performanslarıyla ayakta alkışlandı.

Ulamış Köyü’nde yaşayanlar gönüllü olarak Seferihisar Belediyesi’nin açtığı tiyatro kursuna katıldı. 4 ay çalışan köylüler ilk oyunlarını Maltepe Belediyesi’nin davetiyle İstanbul’da gerçekleştirdi. Yaşları 14’le 74 arasında değişen amatör 30 tiyatrocu “Yaşamın İçinden” adlı oyunun prömiyerini Maltepe Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahneledi.

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Topluluğu (SEFTİT) eğitmeni Vedat Murat Güzel öncülüğünde çalışan köylüler, sergiledikleri performansla Maltepelilerin büyük beğenisini toplamayı başardı. Oyunun sonunda açıklamalar yapan eğitmen Güzel; “Çok kısa bir sürede özverili bir çalışmayla oyunumuzu hazırladık. İlk sahnemiz İstanbul’a nasip oldu. Salonu dolduran izleyiciler köylü tiyatrocularımızı ayakta alkışladı. Buradan bize elinden gelen tüm desteği vererek ve bizi cesaretlendirerek önümüzü açan Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e hem kendim hem de Ulamışlı köylüler adına çok teşekkür ediyorum. Oyunumuzu İzmir’de de sergilemeye devam edeceğiz” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “İmkan verildiği taktirde insanların neler başarabileceğinin bir göstergesidir Ulamış Köy Tiyatrosu. Bu kadar kısa bir sürede eğitim aldılar, oyunu ezberlediler ve gidip İstanbul’da sahneye çıktılar. Başarılı performanslarının yanında Seferihisar’ı ve Ulamış’ı tanıttılar. Onlarla ne kadar gurur duysak az. Bundan böyle yeni oyunlarla ve sürekli olarak sahnede olacaklar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca ekibimizin İstanbul’da sahneye çıkmasına destek veren Maltepe Belediye Başkanımız Ali Kılıç’a da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code