Published On: Per, Kas 8th, 2018

Ürkmez ve Ulamış Tiyatro Toplulukları Avrupa turnesi yaptı
Espri bir yana gerçekten de SEFERİHİSAR ilçemiz ülkemizde sanatın merkezi olarak anılmayı en çok hak eden yerdir şüphesiz ki. Bunda değerli Başkan Tunç Soyer’in desteğinin payı olduğu kadar VEDAT MURAT GÜZEL gibi adı gibi “GÜZEL” sanat insanlarının da büyük rolü var şüphesiz ki.

Bir defa dışarıdan bakıldığında şu çok açık olarak görülüyor; Vedat Beyin başını çekmekte olduğu bütün oluşumlar (tiyatro faaliyetleri ile ilgili daha ziyade) arı gibi çalışıp üretiyorlar devamlı olarak. Gerçekten de son derece övgüye layık bir efor sarf edilen. Kendisini (naçizane) bir kere daha yürekten kutluyoruz öncelikle, burada.

Diğer taraftan öğreniyoruz ki iki arada bir derede koca bir AVRUPA TURNESİNİ de bitirmişler bile, hem de BÜYÜK BİR BAŞARIYLA.

İşte aşağıda izleyebileceğiniz videoda sayın Vedat Murat Güzel SEFTİT’in Avrupa turnesini geniş şekilde anlatıyor. Bence izleyelim ve bu değerli sanat insanını alkışlayalım, yürekten… TALEBELERİYLE BİRLİKTE.

Bu söyleşi KANAL EGE’de Banu FİNCANCI’nın programında yayınlandı.Bir yorum bırakabilirsiniz

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.