Urla Sanat Sokağı etkinlikleri hareketlendi: Müzik de başladı
URLA-SANAT-GITAR

URLA SANAT SOKAĞI

Urla Sanat Sokağında müzik ve canlı etkinlikler de başladı 26 Haziran 2015 Cuma günü… (Büyütmek için RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

Neyzen ve ayrıca tek gitarla çok güzel nostaljik şarkılar çalan bir müzisyen geceyi şenlendirdiler.. İnsanlar gerçekten de keyifli dakikalar geçirdiler..

Bu arada alışveriş de yavaş yavaş hareketlenmeye başladı.. Tabii ki Ramazan olayı etkisini göstermedi değil, ziyaretçi sayısı açısından.. Ama öyle görülüyor ki Ramazan ayının bitimiyle birlikte ciddi bir ziyaretçi akını olacak, Urla Sanat Sokağı’na..

Yaz boyunca Cuma ve Cumartesi akşamları saat 24 e kadar açık olacak sokakta gerçekten de çok hoş ve değerli ürünler mevcut.. Hediyelik eşya ağırlıklı gerçi.. Fakat seramik sanatından çok güzel örnekler de var.. Keza resimler ve diğer özel el işleri vs.

URLA-2606-2

URLA SANAT SOKAĞI

Diğer taraftan sokakta butiklerde katiyetle bulamayacağınız kadar kaliteli ve butik fiyatının yarı fiyatına ürünler satan OTANTİK KADIN (Bilgi Akkuş Hunca) var.. Sokağın aşağı yukarı ortasında CAN PİDE ‘nin önündeki reyonda ürünlerini sergileyen… Otantik Kadın neler mi satıyor? Son derece orijinal (kişiye özel) giysiler ve aksesuarlar (takı vs) sunuyor.. Bir kere ürünlerini genellikle kendi yapıyor ve modelleri tamamen kendi yaratıcılığının eseri.. Fiyatları ise, butikte gördüğünüzün (ki aynısından onlar hatta yüzlerce üretiliyor belki de) nerdeyse yarısı…

Keza OTANTİK KADIN reyonunun hemen yanında NİHAL Hanım çok güzel takılar sunuyor.. Hemen karşılarında biraz solda NİLAY Hanım’ da (ki Sığacık Pazarı’nda da reyonu vardır) son derece emek verilmiş takılar sergiliyor.. Bunun gibi daha birçok seramikçi ve al-sat olayından ziyade kendi ürünlerini sunan değerli üreticiler mevcut sokakta.. Örneğin, sokağın en neşeli ve de renkli hanımlarından NUR Hanım…. Velhasıl gelip bir görmek lazım.. Sokaktaki yemek yerleri de bu etkinliklerden oldukça memnun zira onların da müşteri adedi ve cirosuna olumlu katkı yapıyor bu etkinlikler.. Bunların arasında örneğin İRMİK HANIM Patisserie özellikle öne çıkıyor desek yanlış olmaz..

Bu arada sokağın organize edilip gerçekten de bir sanat olayına dönüşmesi için çok büyük gayret sarf eden Ozan Bey ve Ender Bey’i de (ve diğer arkadaşlar) unutmamak lazım.. Onlara bayağı bir teşekkür borçlu, hem katılımcı hem de ziyaretçiler..

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code