Yazlıkçıların arkasından bakakalan dostlar
Onlar sevgiye aç, İki lokma yemek verseniz,  biraz da sevgi gösterseniz başka bir şey istemezler sizden. Ne insanlar gibi riyakar ne çıkar peşinde koşarlar.

Evet hayvan dostlarımızdan bahsediyoruz. Seferihisar Aslan Salman Geçici Bakımevi’ndeki dört ayaklı, sevimli yaratıklardan. Bakımevi’nden onları çıkaracak, bir yuva sahibi olmayı bekleyen dostlar…

Bir hayvanı almanız, ona yuvanızı açmanız zor olmasa gerek değil mi?

Ne yazık ki yazlıkçılar sadece Seferihisar’da değil, tüm yazlık bölgelerde bu durum aynı. Yazlığa gelirken, ya da geldikten sonra bir hayvanı SAHİPLENİYORLAR (Sahiplenmek! Mal sanki) , Sezon bitip, evlerine dönerken onları kimsesizliğe terk ediyorlar. Kimi açlıktan hastalanıp ölüyor, kimi bir araba altında can veriyor. Çarpan da dönüp arkasına bile bakmadan yoluna devam ediyor. Sonra da vicdandan, insanlıktan bahsediyorlar. Yazık..

Eğer sizler sevgili okurlar, başıboş bir hayvana rastlarsanız nolur görmemezlikten gelip, çekip gitmeyin. Ya Belediyeye haber verin ya da alın bu dostu Aslan Salman Geçici Bakımevi’ne teslim edin. Orada yuva bulma şansları  fazla. Karınları da doyuyor. Belki de siz yuvanızı açarsınız kimbilir?

B.A.H

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code