Yeni televizyon dizisi “Ege’nin Hamsisi” Sığacık’ta çekiliyor?

by Editor | Pazar, Tem 29, 2018 | 1268 viewsYeni televizyon dizisi “Ege’nin Hamsisi” Sığacık'ta çekiliyor?

Ege’nin Hamsisi – Televizyon Dizisi

 

Popüler televizyon dizileri çok kişinin vazgeçilmezidir. Örneğin, “EGE’NİN HAMSİSİ” NEREDE ÇEKİLİYOR”? İşte günümüzün popüler sorularından biri bu… Hemen söyleyelim; Ege’nin Hamsisi sakin şehir Seferihisar’ın mahallesi olan “SIĞACIK” isimli şirin beldede çekiliyor. Son yıllarda burada çektiği filmlerle özellikle ATA DEMİRER’in mekanı haline gelen Sığacık’tan bahsediyoruz – Ata Demirer’in SIĞACIK hakkındaki düşüncelerini bu linkte okumanızı öneririz bu arada.

Sığacık isimli tatil yerini çok küçük bir Marmaris veya Alaçatı olarak düşünebilirsiniz. Sürekli gelişiyor ama hiçbir zaman bu tatil yerlerinin kapasitesine erişmesi mümkün değil bizce. Üstelik deniz kenarında olan bu yerde denize bile girilemiyor desek inanır mısınız? Evet, deniz için 3-5 km ötede AKKUM isimli plaja gidiliyor. “GARİP AMA GERÇEK”. Sebebi de muhtemelen Sığacık’ta kurulu yat limanı olsa gerek.

Ege’nin Hamsisi adlı diziye gelince, son yıllarda çok sayıda karşılaştığımız tipik “EĞLENCELİK” (bazıları her ne kadar “hoş zaman geçirme” deseler de) ürünlerden biri bize göre. Çok da anormal değil, başka hiç işi yokmuş gibi Acun’un “SURVIVOR” programını neredeyse yaşam biçimi edinmiş bir topluma (oldukça bir geniş kesim diyelim en azından) doğaldır ki bu tip “dolgu malzemesi” filmleri/dizileri satabiliyor bazı tüccarlar.

“İyi de, yani bu dizinin kimseye faydası yok mu kardeşim, hiç mi fayda yaratmıyor bu proje?” diye sorarsanız eğer, cevap “Tabii ki var, olmaz olur mu? Öncelikle dizi sayesinde para kazanan oyuncular ve diğer elemanlara faydası var. Ayrıca, Sığacık esnafına büyük faydası var. Onların da işleri artmış oluyor böylece. Son olarak da dizi yapımcısına da ciddi bir getiri sağlamıştır, herhalde” şeklinde olur.

“Sanat açısından, kültür, eğitim açısından durum ne?” diye sorarsanız, o konuda pek de büyük bir katkı veriyor mu bilemiyoruz doğrusu 🙂

Dizinin konusu ve oyunculardan vs bahsetmek gerekirse kısacık yine de;

Yapımcılığını Köprü Film-Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği, senaryosunu Bahar Filiz Ekinci’nin kaleme aldığı dizide, başrolleri İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüboğlu ve Hakan Bilgin paylaşıyor.

Olaylar, kendi yörelerinin lezzetlerini sunan Karadenizli ve Egeli iki restoran sahibinin çevresinde gelişiyor. İki farklı bölge kültüründen örnekleri izleyebiliyorsunuz dizide, netice olarak – tabii bir takım komikliklerle birlikte. Dizi oldukça ilgi görecek gibi görünüyor.

Diziden 1 bölüm izleyin

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code