12. Türkiye Tiyatro Buluşması 5 Ağustos Pazartesi günü Seferihisar’da başlıyor

12. Türkiye Tiyatro Buluşması Seferihisar’da bugün (5 Ağustos 2019) başlıyor. Türkiye Tiyatro Buluşması bugün başlıyor. Etkinlikte söyleşi ve atölyeler de gerçekleşecek.

Bu etkinliğin hikayesi ise kısaca şöyle; 2007 de gerçekleşen ilk buluşmanın akabinde birlik kurulmuş. Bundan sonraki dönemde Ürkmez, Urla, Güzelbahçe, Dikili, Bergama ve Seferihisar’da buluşmalar gerçekleitirilmiş. Bu sene yapılacak 12. buluşma için yine Seferihisar ev sahipliği yapıyor.

Bu etkinlikler sayesinde kendini geliştirmek isteyen oyuncular ve oyuncu adayları bir çok usta sayesinde birikimlerini arttırabiliyorlar. Yapılacak söyleşiler sayesinde insanlarımız/katılımcılar iletişim becerilerini geliştirme yönünde katkı sağlayabiliyorlar. Buluşmalarda farklı oyunlar sergileniyor, konser ve dans gösterileriyle birlikte eğlenceli etkinlikler de yapılıyor.

Bu seneki 12. etkinlikte de, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi’nin desteğiyle oyunlar sergilenecek. Etkinlik programı şöyle:

5 Ağustos – Adalet Sizsiniz – Perdeci Oyuncuları – Rutkay Aziz -Taner Barlas
6 Ağustos – Gölgesinde Çınarın Samsun Sanat Tiyatrosu
7 Ağustos- DIKTAT – Gaziemir Belediye Tiyatrosu
8 Ağustos – Trom – Tiyatro Hemhal
9 Ağustos – Anlatılan Senin Hikayendir

Etkinliğe, Orhan Aydın, Orhan Alkaya, Işıl Özgentürk, Ayşe Emel Mesci gibi birçok ismin katılması ve bunlarla söyleşiler yapılması bekleniyor.

Etkinliğin ayrıntılarına turkiyetiyatrobulusmasi.org adresinden ulaşabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code