3. İzmir Koyun Keçi Panayırı S.hisar’da başladı

Seferihisar Belediyesi ve Koyun Keçi Birliği ortaklığıyla Seferihisar’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Koyun ve Keçi Panayırı, Türkiye’nin 81 ilinden katılımıyla 14 Eylül 2013 tarihinde başlıyor.

14-15 Eylül’de gerçekleştirilecek etkinliğin ilk günü (Cumartesi) saat 15.30’da Türk Halk Müziği Sanatçısı Saime Cantürk sesiyle Panayıra renk katacağı bildirildi. Saime Cantürk, bir dönem Seferihisar’da yaşamış bir TRT sanatçısı olmasıyla biliniyor. 

TUNÇ SOYER PANAYIRDA
TUNÇ SOYER PANAYIRDA

İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin öncülüğünde ve Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan İzmir Koyun Keçi Panayırı, 14 – 15 Eylül tarihlerinde Seferihisar Pazaryeri’nde yapılacak.

Türkiye’de ilk kez damızlık hayvan pazarı kurulacak. Farklı ırktan koyun ve keçilerin sergileneceği Damızlık Hayvan Pazarı alıcı ve satıcıların buluşma noktası olacak.

Bu arada sektörün önde gelen isimleri Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in , sürdürülebilir hayvancılık konusunda verdiği destekle köylü ve işletmecilerin halka doğal ürünler sunabilmesinin mümkün hale geldiğini ve bu nedenle Sayın Başkana müteşekkir olduklarını bildirdiler.

14.09.2013
Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code