Akarca, inşallah kısa sürede pazar, market, spor tesisleri ve düzenli ulaşıma kavuşacak

Sakin şehir Seferihisar ilçemizin birçok eksikleri olduğu malumumuz. Fakat birçoğumuzun özellikle 4 mevsim yaşadığı Akarca’mızın daha da çok eksikleri olduğu da malumu hepimizin. Bu konuda yani bu eksiklerin belirli bir zaman dilimi içerisinde giderilebilmesi için samimi ve fedakarca uğraş veren arkadaşlarımız mevcut iyi ki. Bunların başında da Hakan Tüte ve Şaban Başağaç kardeşlerimiz geliyor hiç şüphesiz.

Bu 2 değerli kardeşimizin Akarca’ya yapılması planlanan balıkçı barınağı projesinin durdurulması için başlattıkları hareketi unutmak ne mümkün. Bunun için her zaman teşekkür borçlu olacağız hiç şüphesiz, kendilerine. Bununla beraber Akarca’nın daha iyiye gitmesi için gösterilen gayret bununla kalmıyor tabii. Son zamanda gündemde olan bazı noktalar var ki bu arkadaşlarımız bunları da ciddiyetle takip ediyorlar.

İşte son olarak, Hakan Tüte tarafından bildirildiğine göre arkadaşlarımız belediye başkanı İsmail Yetişkin Bey ile yapılan bir toplantıya da katılmışlar ve başkandan Akarca’nın eksiklerinin makul bir süre içinde giderilmesi için söz bile almışlar – ki bu Akarca’da yaşayan bizleri mutlaka çok mutlu edecektir. Bizleri temsil eden kardeşlerimiz ne gibi sözler mi almışlar? İşte onu da Hakan Tüte’den dinleyelim, gelin.

Değerli Arkadaşlar, bugün saat 10 da Belediye başkanı Sn. Yetiskin ile bir toplantı yaptık. “Akarca Sivil İnisiyatif” ve “Akarca Siteler Birliği” kurucuları olarak YENİSU sitesi yönetimi ve İZTUR sitesi yönetimi ile toplantıda birlikteydik. Özetle görüşülen hususlar şöyle oldu:

1) Siteler Birliği teşebbüsümüz Başkan tarafından gayet memnuniyetle karşılandı ve kendisi “birlikte hareket etmeye” mesajını verdi.

2) Akarca’da pazar yeri çok kısa sürede ve gece pazarının ilerisinde – yani o bölgede – kuruluyor.

3) Bize daha önce bahsetmiş olduğu market ve sosyal alan yerini +500 olarak bildirmişti. Gerçekte söz konusu alanın 6000 m2 olduğunu öğrendik. Market arkasında bir çarşı olması isteğimizi tekrarladık. Başkanımıza yaşayanların bizler olduğunu belirterek, kendisinden projenin bizlerle yapılmasını rica ettik ve bu ricamız kabul gördü. Ayrıca, yapılacak bu sosyal tesis (mangal yok bu arada) ve çarşının dışında kalan geniş alana SPOR TESİSLERİ yapılması arzumuzu da ilettik. BASKETBOL SAHASI, VOLEYBOL, MİNİ  FUTBOL SAHASI ve TENIS KORTU, gibi… .Sayın Başkan bunları da uygun gördü. Kendisi yanımızda büyük şehir belediyesini arayarak hidrolik basket potaları, voleybol ve tenis ağları ve mini futbol kalelerii için söz aldı. Yani, inşallah çocuklarımız ve gençlerimiz için güzle bir alanı da kazandırmış olacağız.

4) Mevcut küçük balıkçı barınağının arkasındaki alanın rekreasyon alanına dönüştürülmesi, bataklıktan çıkartılarak güzel faydalı bir alana dönüştürülmesi hususu da görüşüldü. Başkana zaten yeşil alan gözüken buranın ağaçlandırılmasını siteler birliği ve sivil inisiyatifin birlikte yapabileceğini belirttik. Son derece sıcak bir yaklaşımı oldu. Bu konuyu da gündemde tutacağız.

5) Diğer yandan, ulaşımla ilgili olarak kendisinin büyük şehirle görüştüğünü  öğrendik. Sığacık’ta olduğu gibi devamlı bir otobüs veya sık gecen mavi minibüslerin güzergâh tayini yapılacağını belirtti. TAKİPCİSİYİZ… Bu konuda isteğimizin acil olduğunu belirttik.

6) Bir de ARITMA TESİSİ meselesi ve bunun son durumu görüşüldü. Başkan konunun önemini  bildiği için  gecen gün Tunc Soyer’ile yaptığı görüşme dosyasını  göstererek  bize İZSU yetkilisinin de olduğu ortamda derin deşarj boru hattının  bizim daha önce önerdiğimiz 1500 m ve üzerine  yeterli derinliğe, dip akıntılarına ulaşması konusunda istekte bulunduğunu belirtti. Kendisine söylenen  çalışmaların  başladığı ve önümüzdeki sene problem yaşanmayacağı şeklindeymiş. Başkan ile birlikte TAKİPCİSİ olacağımız yönünde mutabık kaldık.”

Evet bütün bu önemli konularda gösterilen tüm gayretler için biz de Hakan Tüte ve Şaban Başağaç ve diğer ilgili arkadaşlara bir kere daha yürekten teşekkür ediyoruz. Hepimizi inşallah çok da uzak olmayan bir tarihte daha da güzel bir Akarca bekliyor olacak diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code