Akarca’da Güzel Şeyler olabilir mi? Akarca Sivil Hizmet Platformu ve Kent Konseyi


Sakin şehir Seferihisar’ın en güzel semtlerinden birinin AKARCA olduğu hiç şüphesizdir. Buna mukabil, yerel yönetimlerin en çok ihmal ettiği yerlerin tam da başında gelir AKARCA. Yaz mevsiminde yazlıkçıların gelmesiyle önemli bir nüfusa sahip olan bu mahallemizde kış mevsimi dahil olmak üzere devamlı kalanların gittikçe çoğaldığı da gözlemlenmektedir bu arada. Tabii, yerel yönetimlerin bu güzel semte sağladıkları hizmetlerde görülen ciddi aksaklıklar da daha çok rahatsızlık vermektedir buranın sakinlerine.

İşte bu nedenlerle, semtin devamlı sakinlerinden HAKAN TÜTE ve ŞABAN BAŞAĞAÇ isimli iki muhterem arkadaş bir araya gelerek Akarca sakinlerinin sesini daha iyi duyurabilmeleri amacıyla bir iletişim ve paylaşım platformu oluşturmuş bulunuyorlar.

Buradaki gaye her türlü özel menfaat ilişkisi ve siyasi görüş kapsam dışında bırakılarak, Akarca’nın ve sakinlerinin görüş, düşünce ve doğal istek ve şikayetlerini birlikten doğan bir kuvvetle dile getirebilmek. Öncelikle 2 arkadaşımıza da gerçekten samimi olarak teşekkür ediyoruz, bu inisiyatifi başlattıkları için – güzel tarafı, hepimizin de desteğiyle gittikçe yayılacakmış gibi görünüyor, ki gaye bu zaten.

Bu arada tabii ki Akarca’nın meseleleriyle ilgilenmesi gereken bir de KENT KONSEYİ isimli resmi kurum mevcut – ki Başkanı da Değerli Ekrem Gün kardeşimizdir.  İşte bu 2 oluşum 14 Aralık 2019 Pazar günü Akarca’da bir sosyal mekanda bir araya gelerek önemli bir toplantı gerçekleştirdiler.

İyi ki de yaptılar, zira bundan önce Akarca platformunun kendi içinde yaptığı 3 toplantıda KENT KONSEYİ’nin hiçbir işe yaramadığı, zira söz konusu yerle ilgilenmediği ve hatta bu oluşumun kanunen bile yok hükmünde olduğu toplantıya katılan bazı kişilerce ısrarla seslendirildi. Öyle ki, platformda diğer arkadaşlarımız da konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarından adeta (bilerek/bilmeyerek) yanlış yönlendirilmiş oldular ve konsey de “YOK HÜKMÜNDEDİR” statüsüne girdi neredeyse. Neyse ki (ve iyi ki) daha sonra Konsey bir dahaki toplantıya davet edildi ve önceki toplantılara nazaran daha da kalabalık bir grupla bütün bu meseleler ve konseyin gerçek durumu ve performansı adeta masaya yatırıldı.

Görüldü ki, esasında konsey daha önce paylaşılan bazı iddialar gibi yok hükmünde değildir ve de yine sanılanın aksine bir takım çalışmalar yapmıştır/yapmaktadır ve en önemlisi de AKARCA PLATFORMUNUN katiyetle yanındadır ve onunla birlikte hareket etmeye hazır ve hatta gönüllüdür.

Öncelikle tam da bu noktada Ekrem Gün kardeşimize tekrar teşekkür etmek gerekir, konseyin söz konusu toplantısına ekiple birlikte gelip bütün soruları yanıtladığı ve “SİZİNLE BİRLİKTEYİZ” mesajını net olarak verdiği için.

Dolayısıyla, Konsey ile Akarca grubunun bundan sonra el ele vererek

  • Akarca’ya yapılmak istenen balıkçı barınağı
  • Denizimizin yeterince temiz olmaması
  • Sakinlerin ulaşım sorunu
  • Alışveriş imkanları için yeterli market
  • Sokak hayvanlarına bakımın geliştirilmesi

gibi hususlarda çok güzel çalışmalar yapacağına dair umudumuz özellikle bu toplantı neticesinde ciddi şekilde artmış bulunmaktadır. Bu nedenle, her iki oluşumda başı çeken ve katkı veren arkadaşlara samimi olarak teşekkürlerimizi bir kere daha sunuyoruz bu vesile ile ve  hatta “AKARCA DIŞINDAN GELİP” katkı verenlere de.

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda açıklanan oluşuma katılarak siz de Akarca’ile ilgili meseleleri ve bunların gelişimini izlemek için ve hatta fikir, düşünce ve önerileriniz varsa onlarla birlikte desteğinizi sunmak üzere lütfen aşağıdaki FACEBOOK grup sayfalarına üye olunuz. KATKILARINIZ Akarca isimli güzel beldemiz için çok değer ifade edecektir; Hem şu anda ve hem de önümüzdeki günlerde. Zira malum, BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR (ve bu kuvvete de gereksinim mevcuttur)

AKARCA SİVİL HİZMET VE İNİSİYATİF PLATFORMU
https://www.facebook.com/groups/1035914149928185/

SEFERİHİSAR KENT KONSEYİ
https://www.facebook.com/seferihisar.kentkonseyi.7/timeline?lst=100000235837504%3A100011180881646%3A1576581049

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code