13 yaşındaki inanılmaz yetenekli şarkıcı Angelina Jordan dünya müziğinde fırtına estiriyor

by Editor | Pazar, Eki 18, 2020 | 499 viewsDeğerli Ziyaretçilerimiz; Hakkında sayfamızda da belirttiğimiz gibi web sayfamızın adı “Sakin Şehir Seferihisar olmakla beraber burada Türkiye’den ve dünyadan haberler veya ilgili yazılar da paylaşıyoruz zaman zaman. Zira artık dünya ile bütünleşmiş durumdayız… En uzak yerde olan bir olay bile bazen bizi hatta doğrudan ilgilendirebiliyor; Örneğin, “Seçimi BIDEN’ mı kazanacak, yoksa TRUMP’ mı” konusunda olduğu üzere. Malumunuzdur, Biden kazanırsa Türkiye’ ile sertleşme olasılığı mevcut ve bu da ekonomimize kötü yönde bir etki yapabilir; “Dolar yükselebilir, enflasyon daha da azabilir ve bütçemiz daha da sıkıntıya girer”… Bu bakımdan internetten sonra dünya artık küçük bir köy gibi ve çok şey çoğumuzu ilgilendiriyor. İşte bu yüzdendir ki biz de web sayfamızda Seferihisar ilçemizle ilgili yazılar vs. yanında zaman zaman Türkiye ve dünya ile ilgili paylaşımlar da yapacağız.


Bu yazıda sizlerle – özellikle de kaliteli müzik tutkunlarıyla – çok hoşunuza gideceğini, beğeneceğinizi umduğumuz olağanüstü yetenekli bir şarkıcıyı paylaşmak istiyoruz.  Onun adı ANGELINA JORDAN. Kendisi Norveç vatandaşı ve yalnızca 14 yaşında şu anda. Bu arada kendisinin daha 2 yaşına bile gelmeden müzik olayına inanılmaz şekilde sarıldığını ve şarkılar söylemeye başladığını da belirtelim.

Angelina, 7 yaşında Norveç’te çok önemli bir müzik yarışmasını kazanarak tanınmaya (keşfedilmeye) başlıyor. Bu yarışmadan sonra birçok etkinlikte görünmeye başlayan Angelina en son olarak da dünyaca ünlü AGT (America’s Got Talent) yarışmasına katılıyor ve işte orada on milyonlarca insan kendisini tanıma şansı bulduğunda resmen gönülleri fethediyor.

Yarışmada Queen grubunun efsanevi şarkısı BOHEMIAN RAPSODY isimli eserini daha kısa olarak ve tamamen kendi yorumuyla seslendirerek dünyada milyonlarca kalbi neredeyse esir alıyor. Abartıyoruz sanmayın lütfen, evet esir alıyor bu kız. Bağımlısı oluyor insanlar. Daha sonra ELTON JOHN isimli şarkıcının ünlü YELLOW BRICK ROAD isimli parçasını seslendiriyor aynı yarışmada. Birinciliği kendisine vermiyorlar (resmen) zira Angelina kontratla onlara bağlanarak kendisini kısıtlamayı kabul etmiyor (tabii ailesi ve amcası olan menejeri).

Şu anda ise YOUTUBE ortamında kendi kanalı var tabii ki ve seslendirdiği (icra ettiği) şarkılar yüz milyonlarca defa hatta Facebook’ta yanılmıyorsak eğer milyar seviyesinde izleniyor. İnsanların yazdıklarını okusanız (ki yüzde 99 İngilizce) sevinçle ağlama hissi duyuyor insan, aynen kendisini izlerken olduğu gibi. Angelina’nın bir özelliği de şu; Başkasına ait olan bir eseri seslendirirken o kadar yetenekli ki şarkının güzelliğini azaltmadan ve hatta onu daha da yukarı çekerek adeta kendisine ait yapıyor.

Angelina’nın gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılardan biri olacağı konusunda otoriteler tamamen hemfikir, neredeyse. Kendisi son olarak çok önemli ve düzgün/iyi bir plak firmasıyla sözleşme yapmış bulunuyor (menajeri olan amcası yardımıyla) ve tüm dünya – hiç abartmıyorum on milyonlar – çıkacak yeni seslendirmelerini dört gözle bekletiyor.

Many Thanks to Talent Recap

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code