Ata Demirer’in Olanlar Oldu filminin Sığacık Kaleiçi’ndeki sahneleri de “keyifle” çekildi
olanlar-oldu-ata-demirer-film-sigacik-5

NOT: RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERLERİNE TIKLAYIN

olanlar-oldu-ata-demirer-film-sigacik-3Değerli (ve bizce Türkiye’nin gerçekten de en yaratıcı ve seviyeli güldürü ustası) sanatçı Ata Demirer’in gündemdeki yeni yapıtı Olanlar Oldu filminin Sığacık’taki son sahneleri Sığacık Kaleiçi’nde çekildi. 13 Ekim Perşembe günü set ekibi sabah 06:30 gibi yerlerini aldı ve sokaktaki mizansen tamamlandıktan sonra çekimleri başladı. Kadınlı erkekli oldukça kalabalık bir grup sokakta hazır bulundu ve provalardan sonra esas çekime geçildi.

Filmin bu sahnesi Sığacık KALEİÇİ mahallesinin en güzel sokağı olan (ve hatta en güzel evini barındıran) 130 sokak diğer adıyla FIRIN SOKAKTA çekildi. Ana kapıdan girince soldaki ilk sokak olan bu sokakta Mandalin Pansiyon, Rose Pansiyon, Ada Deniz Cafe ve Milos Balık gibi işyerleri bulunmakta. Pazarın en güzel özel kadın giysilerini üreten OTANTİK KADIN ‘da bu sokakta.

olanlar-oldu-ata-demirer-film-sigacik-6Bu arada yörede yaşayan vatandaşlar da figüranlık rolüne soyundular (sanırız belirli bir makul ücret karşılığında) ve keyifli bir zaman geçirildi hep beraber. Ata Demirer’in “samimi” ve de sevimli espri ve komiklikleri malum zaten ve çekim boyunca sokaktaki herkesi gülmekten kırdı geçirdi. Bu arada set ekibinin de figüranlara ve oradaki halka son derece kibar yaklaşımı iyi bir izlenim bıraktı. Bunların içinde yönetmen 2. yardımcısı Sevgili ÖVÜNÇ Hanım‘ ise (resimde beyaz bluzlu hanım) bir taraftan herşey doğru ve güzel gitsin diye paralanırken diğer taraftan da oradaki herkesin gönlünü kazanmayı başardı sanırız.

Doğrusu değerli sanatçımızın bu filminin de diğerleri gibi başarılı olacağına şüphemiz yok… Sanırız film Kasım en geç Aralık gibi vizyona girecek gibi görünüyor. Dört gözle bekliyoruz seyretmeyi…

olanlar-oldu-ata-demirer-film-sigacik-4

FIRIN SOKAKTA ŞIK BİR REYON (OTANTIKKADIN.com)


ATA DEMİRER VE OLANLAR OLDU FİLMİYLE İLGİLİ DİĞER LİNKLER
www.sakinsehirseferihisar.com/ata-demirer-seferihisarin-sigacik-mahallesinde-film-cekiyor.html
www.sakinsehirseferihisar.com/turk-komedyenler-topluma-katkilari-ve-ata-demirer.html

ATA DEMİRER’İN SEFERİHİSAR VE SIĞACIK HAKKINDA İZLENİMLERİ: “Film biterken herkes çok üzüldü zaten. Normalde çekimler biter bitmez yola çıkılır “İstanbul’u özledim” diye. Bizim ekipte kalanlar oldu birkaç gün daha……..” DEVAMI

 

“OLANLAR OLDU” FRAGMANI – İZLEYİN


 

 

Like it? Share it!