Başkan Soyer’den Halk Toplantıları

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer hizmetlerini anlatmak ve halkın dilek ve görüşlerini öğrenmek için yaptığı toplantıların sonuncusunu Çarşı “DUTLARALTI” mekanında gerçekleştirdi.

Soyer, 4 yıllık hizmetlerini paylaştığı buluşmada Seferihisar’ın marka haline gelmesi için yapılan çalışmalar ve bunun öneminden bahsetti.

Başkan, bu arada son günlerde ülke gündemindeki en önemli olay olan Taksim Gezi Parkı direnişi ile ilgili olarak da şunları söyledi;

SEFERIHISAR-TUNC-TOPLANTI“Bu toplantı siyasi bir toplantı değil ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Az önce gençlerimiz bir yürüyüş yaptılar. Onların bu duyarlılığına hayranlık duydum ve takdirlerimi sunuyorum. Biz de cuma günü Taksim’deydik.  Biber gazına doyduk. O gaz bombaları öyle bir patlıyordu ki, adeta bu topraklara dökülen özgürlük ve demokrasi tohumlarının patlaması gibi. Canımız yansa da yüzümüz güldü, umudumuz arttı. Gerçekten Türkiye pırıl pırıl bir geleceğe gidiyor.”

Belediyenin 4 yıllık hizmetlerinin anlatıldığı filmin gösterimiyle başlayan toplantıya çok sayıda izleyici katıldı. Başkan’ın üzerinde durduğu en önemli nokta Seferihisar (ve Sığacık) olarak bir dünya markası yaratma yönünde gösterdikleri gayret oldu ve ilçenin kısa sürede Türkiye’de olduğu gibi dünyada da tanınan bir yer haline geldiği hususuydu. Soyer, Belediye olarak California, Bosna Hersek ve Çin gibi yerlerden kardeş şehir talepleri aldıklarını da dinleyicileriyle paylaştı.

Enerji Kullanımında Devrim

Başkan Soyer’in paylaşımları arasında önemli bir haber çok ilgi çekti;

Katılıcılar, Seferihisar Belediyesinin ilk defa olarak bir mekanı güneş enerjisiyle ısıtıp soğutma teknolojisini kullanacağını öğrendiler. Başkan’ın ifadesine göre pazaryeri büyütülecek ve  fotovoltaik panellerle ısıtma ve soğutma sağlanacak. Belediye bu konuda İZKA’ ya başvurup 880 Bin Lira destek almış durumda

Bu arada, Başkan bu yıl Sakin Şehir temsilcilerinin bir araya geleceği Genel Kurulun 7-8 Haziran’da Seferihisar’da yapılacağını ve dolayısıyla bütün şehirlerden temsilcilerin burada olacağını bildirdi.

Tabii ki böyle bir etkinlik ilçenin tanıtılma gayretlerine pozitif yönde çok büyük katkıda bulunacaktır. Yeter ki organizasyon ve hizmetler düzgün şekilde gerçekleştirilsin.

03.06.2013
Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code