Belediye Bşk. Tunç Soyer’den Ziyaretler

TUNC-ZUMRUT2
Belediye Başkanımız Sayın TUNÇ SOYER seçim kampanyasına start verdikten sonra ilçemiz sakinlerinin görüş ve önerilerini almak üzere mahallelere ziyaretler yapmaya başladı.

Başkan, bu kapsamda yörenin en kalabalık yerleşim yerlerinden biri olan AKARCA ZÜMRÜTEVLER sitesini de ziyaret edip burada sürekli yaşayan sakinlerle bir araya geldi.

Site sakinlerinin görüş ve önerilerini dinleyerek dikkatle not eden Sayın SOYER adı gibi “SOYLU” bir yaklaşım göstererek olur olmaz her şeye “kolay yaparız” gibi kandırmacı bir tutum sergilemekten ziyade belediyenin gücü kapsamındaki istekleri yerine getirmek için memnuniyetle gayret edeceğini belirtti.

Oldukça hararetli geçen sohbette değerli başkandan bilhassa, Akarca tarafına düzenlenen minibüs sefer saatlerine mutlaka bir çözüm getirmesi ve bu konuda belediyenin gerekirse yaptırım gücünü kullanması önemle istirham edildi.

Bu arada, yeni mavi bayraklı plajlar açılacağının sinyalini de veren başkana plajların “Vandal” tiplerden korunması ve bilhassa kumların sigara izmariti ve benzeri medeniyetsizlik işareti çöplerden korunması istendi. Muhterem Başkan, bu konuda bu yaz çok daha etkin bir çalışma göstereceklerini belirtti ve hatta bu işi için büyük fedakarlıkla (yaklaşık 500 bin lira gibi)  kum temizleme makinesi aldıklarını ve mevsimde kontrol mekanizmasının da daha iyi çalışacağı müjdesini verdi.

Diğer bir konu olan Akarca sahil caddesini bir taraftan geliştirirken diğer taraftan da vasıtalar için ayrı bir yol yapılacağını ve böylece sahil yolunun yayalar için daha cazip ve rahat hale geleceğini de belirtti.

Tunç SOYER bu arada çok önemli bir konuya da değinerek şöyle dedi: “Bazı hemşerilerim sana oy verirsek bize neler yapacaksın veya şunu yapar mısın bunu yapar mısın gibi adeta pazarlığa girişiyorlar. Biz zaten bu çalışmaya ve Seferihisar’a hizmet etmeye aşık olduğumuz için buradayız ve elimizden gelen her şeyi zaten ardımıza koymayacağız. Onun için bize şöyle böyle yaparsan diye şart koşmaya gerek yok. Zaten yapmak için buradayız. Ama biz kimseyi de yapamayacağımız şeyler için KOLAY diye kandırmaya yokuz”.

Teeşekkürler, değerli başkan. İnanıyoruz ki halk ağzına çalınan parmak parmak ballara kanmayarak (hani, bizde kolay var ya)  yine teveccühünü gösterecek size ve önümüzdeki 4 yıl yine bu ilçeye kıymetli hizmetler sunarak adını bırakın Türkiye’de Avrupa’da ve dünyada dahi bilinen ve ilgi çeken destinasyonlar arasına sokacaksınız… Aynen şimdiye kadar yaptığınız gibi..

Seferihisar halkı Türkiye’de bile çoğu kimsenin tanımadığı bir ilçenin sakinleriyken şimdi dünyaca tanınan ve ekonomisi ve her şeyi ona göre gelişen ve gelişmekte olan bir çekim merkezinin sahipleri olduklarını mutlaka unutmayacaklardır.. Bu ilçeye CITTASLOW ünvanını büyük gayretlerle getiren kişinin zatıaliniz olduğunu da..

Sevgilerle .. BAŞARILAR

Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code