Dişinizi sıkın bakalım emekliler, Temmuz’da refah seviyeniz artıyor

EMEKLI MAAS ZAMMI

Ülkede herkesin (herkes derken 3-5 maaşlı bürokrat veya komprador zenginlerden bahsetmiyoruz tabii) bütçesi yangın yerine döner, dolar almış başını giderken, büyük bir müjde geldi: Temmuz itibarıyla BAYAĞI bir zam göründü kapıda. Yaklaşık yüzde 6 (hatta daha az).

“O kadar da az olur mu” filan demeyin canım, devlet babanın imkanları ancak bu kadarcık. Zira kaynakları kullanması gereken başka yerler de var malum. Örneğin, köprüler ve hastaneler vs inşa eden kıymetli müteahhitlerimiz gibi. Tek şanssızlığınız şu ki bu döneme rast gelmiş olmanız. Bu arkadaşları ödemeleri yapılıp bitirildikten sonra inşallah, bizlere de daha fazla şefkat gösterecek muhterem devletimiz.

Pekiyi nasıl oldu en son durum ona bir göz atalım kısaca:

Emekli maaşlarına yapılacak zam oranları belli oldu. Mayıs ayı enflasyon rakamı aylık 0,89, yıllık yüzde 16,59 olarak açıklandı. Bu rakamlara göre SSK emeklilerinin en düşük maaşının 2.575 lira olması bekleniyor.

İlk 4 aylık veriler kümülatif yüzde 5.46 oldu. Bu durum SSK ve Bağ-kur emeklisi için şimdilik yüzde 5.46 zammın oluştuğunu gösteriyor. Memur ve emeklisi toplu sözleşmeye göre ilk 6 ay için ocakta yüzde 3 zam almıştı.

Buna göre; SSK ve Bağkur emeklisi şimdiden yüzde 6.39’luk zammı garantiledi. Memur ve memur emeklisi için ise enflasyon ocaktaki yüzde 3’lük zammı geçtiği için yüzde 3.39’luk fark göründü.

Güle güle çekinmeden harcayın vallahi. Bu para harca harca bitmez evvel Allah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code