Ekmeksiz Plajı yakında Seferihisar halkının hizmetine açılıyor mu?

Ekmeksiz Plajı yakında Seferihisar halkının hizmetine açılıyor mu?
Ekmeksiz Plajı yakında Seferihisar halkının hizmetine açılıyor mu?

Evet, Seferihisar‘ın şüphesiz en güzel plajlarından biri olan ve yıllardır maalesef halka kapalı bulunan Ekmeksiz Plajı hakkında yukarıdaki gibi sorular hep dillendirildi. Fakat maalesef netice olarak vatandaşın umudu hep boşa çıktı. Zira bu emsalsiz yerin kime ait olduğu, kimin nasıl bir adım atması gerektiği hep kulaktan kulağa dedikodu şeklinde dolaştı.

Şimdi ise Seferihisar Belediyesi net bir açıklama yaparak plajın en son durumu hakkında somut bir bilgi vermiş bulunuyor. Buna göre anlıyoruz ki esasında TOP “TARIM ORMAN BAKANLIĞINDA” şu anda.

Bizim bu konudaki önerimiz şu; Seferihisar sakinleri olarak TWITTER üzerinde bir hashtag kampanyası başlatalım. Şöyle yazmayı öneriyoruz Twitter hesaplarımızda #ekmeksizplajınıhalkaaçın.

İnanıyoruz ki eğer bu konuda etkili bir kampanya yürütebilirsek hep birlikte ilgili makam da kayıtsız kalmayacaktır, halkın bu talebine. Lütfen Twitter’da hesapları olan kişiler bu hashtag kullanarak kampanyaya katılsınlar. Plajımızı geri kazanalım, üstüne birileri çökmeden yine.

Bu konuda Seferihisar Belediyesi’nin yapmış olduğu açıklamayı da bir zahmet okursanız konu hakkında daha da aydınlanarak desteğinizi bilinçli olarak verirsiniz sanıyoruz.

Seferihisar Sığacık’ta yer alan Ekmeksiz plajı ile ilgili Seferihisar Belediyesi açıklama yaptı. Plajın tahsisinin Orman Bakanlığı’nda olduğu belirtilen açıklamada, halkın kullanımına açmak için belediye tahsis istedi.

Belediye Başkanı İSMAİL YETİŞKİN şu açıklamayı yaptı:

Ekmeksiz Plajı’nın halkın kullanımına açılmasıyla ilgili çok sayıda talep ve şikayet almaktayız. Ekmeksiz plajının olduğu bölgedeki parsel Milli Emlak Müdürlüğü parseli olup aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı’na tahsisli bir alandır.

Alan içerisinde daha önceden yapılmış metruk binalar bulunmaktadır. Koruma Kurulu ve Tarım Orman Bakanlığı bu metruk ve tehlike arz eden yapıların yıkılması yönünde karar alması ile Seferihisar Belediyesi olarak tüm iş ve işlemlerin yıkımını ve temizliğini yaptık. Alan Seferihisar Belediyesi’ne ait olmadığı için Belediyemiz bu alana hizmet götürememektedir. Plaj kullanımını sağlamak için Milli Emlak Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan tahsis almamız gerekmektedir.

Bu süreç ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’na tahsis başvurusu yapmış bulunmaktayız. Tahsisi başvurumuzun olumlu değerlendirilmesi halinde Ekmeksiz Plajı vatandaş kullanımına Belediyemizce açılacaktır.

Seferihisar Kent Konseyinden Ekmeksiz Plajı ile ilgili müjde geldi (27 Ekim 2019)
http://www.sakinsehirseferihisar.com/seferihisar-kent-konseyinden-ekmeksiz-plaji-ile-ilgili-mujde-geldi.html

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code