Eskişehir Tepebaşı Kozkayı köyünde “yerel tohum” şenliği yapılıyor – Video İzle

by Editor | Çarşamba, Eyl 18, 2019 | 349 views
Ata tohumu / geleneksel tohumlarımızın ne kadar kıymetli olduğunu sanırım çoğumuz tahmin edebiliriz. Hatta Seferihisar Belediyesi’nin çabası sonucunda tekrar soframıza gelen karakılçık ekmeğini de afiyetle yiyebiliyoruz artık. Bu tip çabaları gerçekten de takdir edilmeye, alkışlanmaya değer işler olarak görüyoruz doğrusu.

Diğer taraftan anlıyoruz ki ülkenin başka yerlerinde de böyle atadan dededen kalma tohumların kaybolmaması için gayret sarf eden vatandaşlarımız mevcut halen de. Örneğin, Eskişehir’in Kozkayı Köyünde Neval KEPENEK isimli üretici yurttaşımız da bu çabaya omuz verenlerden biri.

Nitekim kendisi videoda bu konuda neler yaptığını kısaca anlatıyor ve de 22 Eylül 2019 Pazar günü Tebebaşı’nda yapılacak olan 4. YEREL TOHUM ŞENLİĞİ isimli festivale davet ediyor hepimizi. Etkinlik 11 ve 17 arasında gerçekleşiyor.

Şimdi, gönül arzu ediyor ki bizim belediyemizden de bazı temsilciler bu festivale iştirak ederek destek versinler. Zira biliyoruz ki Seferihisar Belediyesi’nin de en çok kıvanç duyduğu işlerinden biri bu yerli tohum ile ilgili çalışmalarıdır.

İlgililere duyurulur buradan.

TEPEBAŞI 4. YEREL TOHUM & FİDE ŞENLİĞİ
22 Eylül 2019 Pazar 11:00 – 17:00
Kozkayı Köyü

VİDEOYU İZLEYİN

[fvplayer id=”3″]

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code