Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç’a açık mektuptur

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’a açık mektuptur

Sayın Ali Koç Beyefendi, başkan seçilmeden önce yarattığınız rüzgarla ve de Fenerbahçe’nin o zamanki başarısız sonuçlarından doğan umutsuzlukla yeni bir umut arayışında olduğumuzdan milyonlarca taraftar olarak sizi gönülden destekledik. Seçildiğiniz zaman da adeta bayram yaptık desek yeridir.

Fakat bugün gelinen noktada futbol takımı resmen batmış durumda. Hiç kabahati futbolculara filan atmaya kalkmayın… Onların kapasitesi bu kadar…

Öyle inanılmaz hatalar yaptınız ki bakkal Ahmet Efendi yapsa olur böyle şeyler diyebilirdik. Ama Türkiye’nin en büyük kuruluşu Koç Holding hissedarı Harvard mezunu deneyimli bir iş adamı olunca söz konusu bunu demek mümkün değil. Gerçekten de berbat duruma düşürdünüz Fenerbahçe’yi, neticede.

Comolli’nin takıma (ve esasında kulübe tabii) ne kadar büyük zarar verdiğini göremiyor musunuz hala gerçekten de? Dünyanın en kabiliyetsiz (nasıl gol kralı olmuşsa vaktiyle) forveti Slimani, ahı gitmiş vahı kalmış uyuşuk Ayew, ne olduğu soru işareti ruhsuz Benzia gibi futbolcularla bu takımın gidemeyeceğini anlamak için bir sezon geçmesi mi gerekirdi? Hatta belki de Fenerbahçe’nin küme düşmesi mi gerekecek bunun için?

Hep mazeret yine mazeret… Hep hesap kitap söylemleri… O zaman ne demeye bu işe soyundunuz, iyice incelemeden? Siz iş adamı değil misiniz hem de en üst düzey? İşletmenizde de böyle mi oluyor işler Allah’a emanet?

Bu iş Ersun Yanal’ ile filan olmaz. Onda o kapasite zaten yok da, olsa bile bu takımla zor. Takımın gol atması lazım çünkü ilk maçı 1-0 kaybetmiş, beyefendi hala takımın ikinci sınıf futbolcularıyla sahaya çıkıyor. Bir tane adam gibi santrafor var takımda, Soldado diye. O da yedek kulübesinde ve 90 dakika Slimani isimli yeteneksize tahammül gösteriyor Yanal efendi.

Sayın Koç, en büyük hatanız (hatta ölümcül) KOCAMAN’ ı göndermeniz oldu. Herhalde izliyorsunuzdur Konya’nın ne durumda olduğunu Kocaman oraya gittikten sonra. Kocaman geçen sene o takımla son anda şampiyonluğu kaybetti ve kupada da final oynadı malum. Hem de en başta çok saçma şekilde 9-10 puan kaybetmesine rağmen takım.

Devre oldu, herkes kadrosunu takviye ediyor. Fenerbahçe hala gerekli yerlere oyuncu takviyesi yapamadı. Mazeret var malum; “Efendim para yok, UEFA kısıtlaması vs”. Vallahi bizim okulda ve iş hayatında öğrendiğimiz, yöneticinin görevi mazeret üretmek değil her ne koşulda olursa çözüm üretmektir.

Maalesef bu işlerin altından kalkamadığınız gibi yönetim olarak fena sınıfta kalmış vaziyettesiniz Ali Bey. Bu arada olan da Fenerbahçe’ye oluyor tabii.  Herhalde bu taraftar sizi de unutmayacak ve Fenerbahçe tarihine yazacak ama nasıl yazacağını varın siz tahmin edin

Allah Fenerbahçe’nin sonunu hayretsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code