HAKKINDA

SH-FACE-LOGO-smallWEB SİTEMİZİN MİSYONU

Bu websitesi esas olarak Türkiye’nin ilk “sakin şehri” (cittaslow) olan SEFERİHİSAR ile ilgili paylaşımlarda bulunmak için yayına başlamıştır. Site yöneticileri Seferihisar Akarca’da yaşamakta olup Seferihisar ve bu yöredeki Sığacık, Ürkmez ve Akarca gibi yerlerin ülkemizde ve dünyada daha iyi tanınmasını ve ayrıca yaptıkları yayınlarla bir taraftan bu yörenin insanın gelişimine, diğer taraftan da ekonomisine katkıda bulunabilmeyi hedeflemiş bulunmaktadırlar.

SH-FACE-LOGO-smallSeferihisar’ın, Belediye Başkanı TUNÇ SOYER‘ in teşebbüsleri sonucunda  “CITTA SLOW” (sakin şehir) ünvanına layık görülmesinden sonra büyük bir gelişme göstermiştir. Bu arada belediye keza SIĞACIK beldesini de uluslararası bir marka haline getirmek için özellikle çaba harcamıştır. Diğer taraftan Ürkmez ve bilhassa bozulmamış bir belde olan AKARCA‘ da bu gelişmeden pay almayı hak etmektedirler. İşte bu site de bütün bu arzu edilen gelişmelere ciddi şekilde destek vermek ve söz konusu beldeleri Türkiye ve dünyada popüler hale getirmeye katkıda bulunmak üzere faaliyet göstermektedir.

SH-FACE-LOGO-smallSİTEMİZDE NELER BULUNMAKTADIR?

SAKINSEHIRSEFERIHISAR.com isimli sitemizde SEFERİHİSAR ve yöresiyle ilgili haber ve diğer bilgileri paylaşmakla birlikte, TÜRKİYE ve DÜNYA ile ilgili önemli haber ve paylaşımlara da özellikle yer veriyoruz. Zira, Seferihisar ile Türkiye  ve dünyanın birbirinden kopuk iki ayrı konu olmadığının ve tam aksine Türkiye ve dünya gündeminin de bu bölgede yaşayanları ilgilendirmesi gerektiğinin bilincindeyiz.

Sitede çeşitli kategoriler mevcuttur. Bir taraftan Türkiye ve dünya ile ilgili haberleri de sitemizde yayınlarken diğer taraftan “sağ üst köşedeki KAYAN HABERLER bölümünü yalnızca SEFERİHİSAR ve yöreye ayırmış bulunuyoruz.

SH-FACE-LOGO-smallALIŞVERİŞ REHBERİ – Sitemizde, yörede faaliyet gösteren esnaf, hizmet firmaları, pansiyon, cafe gibi işyerleri ile ilgili bilgiler ve öneriler de yayınlıyoruz. Bu noktada, bölgede yaşıyor olmanın avantajını da kullanarak ziyaretçilerimize bu konuda mümkün olduğunca “doğru” ışık tutmaya çalışıyoruz. Buradaki GAYEMİZ “Seferihisar ilçesini ziyaret edenlerin veya burada yaşayanların en güzel ve düzgün çalışan esnaf ve firmalara ulaşabilmelerini” sağlayarak, gereksinimlerini onlar kanalıyla halledebilmelerine katkıda bulunmaktır. (Önemli Not: Bu çalışmamızın hiçbir şekilde ücretli reklam v.b. bir faaliyetle ilgisi olmayıp tamamen iyi esnafa ve halka hizmet amaçlıdır.)

Ayrıca sitemizde bölge ile ilgili özel ve güzel videolar ve resimler de ilgili kategorilerde yayınlanmaktadır. Bunları da keyifle izlemenizi öneririz.

Değerli ziyaretçilerimizden gelecek olan haber ve yorumları da (kaynağından ve doğruluğundan emin olarak) sitemizde yayınlayacağız.

SH-FACE-LOGO-smallSitemiz GOOGLE arama motorunda yapılan birçok sorgularda baş sırada çıkmaktadır. Gittikçe daha da kuvvetlenen sitemiz bundan sonra da yapacağımız yayınlar sayesinde “yörenin en etkin web sayfalarından biri olma” hedefine doğru emin adımlarla ilerleyecektir.

Sitemizde keyifli ve “FAYDALI” zaman geçirmenizi diler, olumlu tenkitlerinizi MEMNUNİYETLE ile bekleriz.

e-posta: mfhunca@gmail.com