Hayırlısı olsun ülkemiz için, Suriye’de savaş kaçınılmaz olacak galiba sonunda

by Editor | Pazartesi, Eki 7, 2019 | 254 views
Şimdi manşeti okuyan çok kişi “Ne diyorsun kardeşim, savaş denilen şey hayırlı olur muymuş hiç?” diye düşünebilir, hatta kızabilir. Tabii ki yüzde yüz katılıyoruz prensip olarak. Ama maalesef emperyalist güçlerin doymaz bilmek hırsları ve kötü bir yönetim nihayetinde bizi savaş noktasına getirdi.

Evet “bir gece ansızın gelebiliriz” diye diye öyle görülüyor ki sonunda askerimiz Suriye operasyonuna (Fırat’ın doğusu) başlamak üzere… Her an başlayabilir çatışma şeklinde izlenimler gittikçe kuvvetleniyor.

Tabii burada birden fazla endişe var; Mehmetçiklerimizin şehit olma riski (ki maalesef kaçınılmaz) ve de o bölgeden yoğun şekilde yine mülteci akını, belki de milyonlar.

Bu operasyon doğru olur mu veya yapılması mutlaka elzem bir iş midir? Cevap, maalesef bu saatten sonra başka çare görülmüyor. Tek şart – bize göre – Suriye ile de çok yakın temasta olmak ve onlarla mutabık kalarak bu işlere kalkışmak, mümkün olduğu nispette.

Zira gelişmelere şimdi müdahale edilmezse yani güney sınırımızda Akdeniz’e kadar uzanan bir kuşakta kurulmak istenilen Kürt Devleti şimdi önlenmezse yakın bir tarihte bu sefer Türkiye’den toprak talep eden bir Kürt devletiyle karşı karşıya kalma ihtimalimiz çok kuvvetli. Tabii burada bir Kürt devleti kurulması ABD ve İsrail’in müşterek hedefi… Neden mi, çünkü bu devlet bu bölgede ABD’nin militan kuvveti, bekçisi olarak kullanılacak – tabii milliyetçilik duyguları kaşınarak.

Çok açık ki, bu noktada ABD’nin ne kadar güvenilmez bir müttefik olduğu bir kere daha ortaya çıkmış bulunuyor. Sen terör örgütü diye nitelendirdiğin bir örgüte binlerce TIR silah yolla ve bu kadar zaman da onun arkasında dur. Türkiye’yi bu kadar zaman oyaladıktan sonra da aradan çekilip ne işiniz varsa görün de. İşte tipik Amerika… Dünyadaki en tehlikeli örgüt, maalesef… Üstelik bunu bütün dünya bilir ama kimse bir şey yapamaz. Gel de şimdi iyi ki en azından Putin var, deme.

Netice olarak dua edelim ki ülkemiz için çok tehlikeli olmaya aday olan bu ihtilaf (Suriye’de kurulmak istenen Kürt devleti meselesi) en kısa sürede ve en az zayiatla sona erdirilir ve ülkemiz hemen yanıbaşında başının üstünde Demokles’in kılıcıyla varlığını sürdürmek zorunda kalmaz.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code