İzmir 10. kez Travel Turkey Fuarı katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor

turizm-travel-turkey
Her yıl başarıyla yapılan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 8-11 Aralık tarihleri arasında 10. kez misafirlerini ağırlayacak. Fuar İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ortaklığıyla düzenleniyor

Fuar 4 gün boyunca Afganistan, Almanya, Bulgaristan, Cezayir, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, İran, K.K.T.C., Kenya, Kosova, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Portekiz, Rusya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün, Yunanistan ve Zimbabwe olmak üzere dünyanın 23 ülkesinden katılımcıları bir araya getirecek.

Ayrıca bu seneki fuarda, T.C. Sağlık Bakanlığı ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü destekleriyle “Sağlık Turizmi” özel bölümü oluşturulacağı da belirtiliyor. Hedef böylece ülkemizin sağlık turizminin geliştirilmesi ve sağlayabildiğimiz sağlık olanaklarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlara tanıtılması amaçlanıyor. “Sağlık Turizmi özel bölümünde” kamu hastaneleri, özel, vakıf ve üniversite hastaneleri, sağlık turizmi seyahat acenteleri, göz hastaneleri, diş sağlığı ve estetik merkezleri, saç ekim klinik ve merkezleri, tüp bebek hastaneleri ve merkezleri, termal oteller ve tesisleri, sigorta şirketleri, asistans firmaları ve ayrıca zayıflama ve diyet klinikleri konusunda faaliyet gösteren firmalar reyon açacaklar.

Fuarda konaklama tesisleri, acenteler arasından ciddi anlaşmalar imzalanması da bekleniyor.

Fuar boyunca iç turizmin geliştirilmesi amacıyla her yıl uygulanan “Erken Rezervasyon Kampanyası”nın 2017 yılı lansmanı da yapılacak. İç turizmi canlandırmaya ve yerli turiste avantajlı fiyatlarla tatil yapma imkanı yaratmaya yönelik uygulanan Erken Rezervasyon Kampanyası, 2009 yılından bu yana turizm sektörüne katma değer sağlıyor.

KAYNAK: MEDYA

Editör Notu: Gönül arzu ederdi ki SAKİN ŞEHİR SEFERİHİSAR’ da bu fuara katılarak tanıtımını daha da pekiştirsin, özellikle de yabancılatr nezdinde 🙂