Kent Konseyi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Seferihisar Belediyesini kahvaltıda buluşturdu

by Editor | Çarşamba, Eyl 30, 2020 | 481 views
Seferihisar şüphesiz ki Ege Bölgesi’nin göz bebeği turizm noktalarından biri oldu son yıllarda. Sığacık, Akarca ve Ürkmez gibi deniz kıyısındaki yerleşim yerleri de bua büyük katkı verdi şüphesiz. Bir önceki Belediye Başkanı Tunç Soyer’in tanıtıma çok büyük katkısı olduğu hiç şüphesiz – dikkat yatırım filan demiyoruz, tanıtımdan bahsediyoruz daha ziyade. Dolayısıyla bu yörenin halkının ekonomisine de inanılmaz fayda sağladı onun zamanındaki tanıtım ve promosyon çalışmaları.

Bununla beraber şüphesiz ki yatırım açısından neredeyse ete dişe dokunur hiçbir eser sayamıyoruz beyefendinin arkasından – dünyanın kaynağını da kullandığı halde. İşte bu beldelerdeki mevcut eksiklikleri tamamlamak da kala kala İSMAİL YETİŞKİN Başkan’a kaldı maalesef. Buraya kadar tamam da, burada öyle bir düzen var ki doğru dürüst bir haberleşme iletişim sisteminden bahsetmek pek mümkün değil. Kimler arasında mı? Belediye ile halk arasında ve daha beteri vatandaşla vatandaş arasında. İşte Kent Konseyi bu koordinasyonu sağlamak için bir girişimde bulundu. Uzun zamandır planlanan ama pandemi nedeni ile gerçekleştirilemeyen Seferihisar sivil toplum kuruluşları (STK) ile buluşma en sonunda 29 Eylül 2020 Salı günü Sığacık Yazarevi bahçesinde yapıldı. Sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak gerçekleştirilen buluşmada katılımcıların görüş ve istekleri Belediye Başkanı Sayın İsmail Yetişkin’ e iletildi.


Sabah saat 9.30 gibi başlayan kahvaltılı toplantıda Sayın Belediye Başkanına bazı sorular yöneltildi ve bazı cevaplar alındı.

Örneğin, Akarca Sivil İnsiyatif Platformu yöneticisi HAKAN TÜTE Akarca’ile ilgili şu soruları yöneltti ve keza aşağıdaki yanıtları aldı:

-Akarca’da yeterli bir süpermarket açılması durumu

Gundenay isimli gazinodan 200 metre ileride belediye ye ait 500 m2 lik alanda  sosyol tesisle birlikte, büyük bir SEFERİ MARKET  YAPILACAK  (Seferihisarda ki  marketin kapanacağı anlaşılıyor). Bu tesisin ön tarafı plaj, arka tarafı sosyal tesis ve market şeklinde olacağı anlaşılıyor. (Bu arada Hakan TÜTE burada devreye girip o bölüme de küçük dükkanlar yapılmasını öneriyor – örneğin, berber, kuaför, nalbur vs gibi. Başkan da prensip olarak bunu uygun buluyor)

-Akarca’da pazar kurulumu konusu

Bu konuyla ilgili olarak Başkan, Sal pazarına katılanlarla görüştüğünü ve eski gece pazarının bir tarafında PAZAR KURULACAĞINI belirtiyor.

Başkan ayrıca sosyal tesis ve market projelerinin hazır olduğunu ve yapımının yeni yılda başlanacağını da özellikle paylaşıyor.

Diğer taraftan, Seferihisar Kültür Merkezine yapılması istenen Kent Kütüphanesi projesi Seferihisar Kent Konseyi başkanı Ekrem Gün tarafından tekrar dile getirildi ve STK temsilcileri tarafından büyük destek gördü.


Yapıcı ve hoş bir atmosfer içinde gerçekleşen buluşmadan STK temsilcileri olabildiğince memnun ayrıldı. Bu arada, gönül arzu ederdi ki Sayın Başkan bu kadar önemli bir toplantı için biraz daha zaman ayırabilseydi keşke. Zira bu toplantı en az en önemli projeler kadar değerli ve önemli olarak addedilmeliydi bizce. Yine de olumlu tarafından bakmak gerekirse, çok da uzun olmayan aralıklarla bir araya gelerek oldukça eksik olan iletişimi güçlendirmek gerektiği kanısındayız. Zira iletişimin eksik olduğu yerde hiçbir şey layıkıyla doğru gitmeyecektir – hele ki çağımızda. Tabii burada da Kent Konseyine çok büyük görev düşmekte, koordinatör olarak…

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code