Kocaoğlu İZSİAD çalışanları ile görüştü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu İZSİAD çalışanları ile biraraya geldi. İZSİAD üyelerinin sorunlarını dinleyen KOCAOĞLU :   İl Özel İdaresi mallarının paylaşılması gibi önümüzde büyük bir problem var. Çok değerli araziler var, oteller var. Akıbetlerinin ne olacağı konusunda ciddi tereddütlerimiz var. Umuyoruz mahkeme süreçlerine gitmeden, bu mallar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin olur ve kamunun yararı için kullanılır. Kamunun mallarını korumak gibi bir hassasiyetimiz var.” dedi.

İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt’un “hoş geldiniz” konuşmasından sonra kürsüye gelen Başkan Kocaoğlu, sözlerine metro müjdesi ile başladı. Başkan Aziz Kocaoğlu, “Göztepe İstasyonu’nu açtık. 30 Nisan’da da Poligon ve F.Altay seferlerimiz başlayacak. İzmir ulaşımının en sıkıntılı yerini aştık. Metroyu Narlıdere İstihkam’a götürürken böyle zemin problemleri yaşamayacağız” dedi.

 

kocaoglu

Kentin çeşitli bölgelerinde başlatacakları tramvay seferlerinin Avrupa’da olduğu gibi maksimum 30 kilometre hızla yapılacağını kaydeden İzmir Büyükşehir Bele

Kente bakışlarının farklı olduğunu söyleyen Başkan Kocaoğlu “Stratejik planlarımız ve yol haritalarımız ile belirlediğimiz projelerimizi 10 senedir uyguluyoruz ve geliştiriyoruz. Kent toparlanıyor. Herkesin göreceği ‘İzmir’de ekonomik hayat ne güzel olmuş ‘ diyeceği noktaya önümüzdeki yıllarda geleceğiz. Yaptığımız tüm yatırımların yanı sıra esas itibari ile amacımız vatandaşın lokmasını büyütmek.” dedidiye Başkanı, güzergah boyunca yaşanacak otopark kayıplarının da yeraltı otoparklarıyla telafi edileceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code