Marinası ile ünlü SIĞACIK

Sakin Şehir Seferihisar’ın masmavi mavi bayraklı denizi ve marinası ile Sığacık..

İlkbahar ve yaz aylarında  yerli ve yabancı turistlerle kalabalıklaşan, kış aylarında yerel halkı ile sessizliğe bürünen liman kenti. .. Bu güzel belde henüz o kadar iyi keşfedilmemiş ve bu yüzden de vıcık vıcık insan kaynamıyor. Yat limanı, balıkçıları, kalesi ve yakındaki plajlarıyla tam da ticari bir değer olan Sığacık’ı henüz rantçılar ele geçirmemiş. Umarız da geçiremez. Doğal dokusu, sıcak, güler yüzlü halkı ile bu şirin belde yaşamak, huzur için tercih edilecek yerler arasında.
.
Seferihisar Belediyesi Sığacık’ı  planları doğrultusunda  geliştirmek için çaba sarfediyor ve de başarılı oluyor.Hhedefe varmak yani SEFERİHİSAR yöresini dünya kenti yapmak için ciddi çalışmalar yapıyor..

Pazar günleri Kaleiçi’nde kurulan kadınlar pazarında dolaşmak, köylülerin ve ev hanımlarının kendi elleriyle yaptığı ürünleri görmek, onlarla aynı havayı teneffüs etmek çok güzel. Akşam saatlerinde Marina’da ve yakınlrında bir balıkçı restoranında  dostlarla yemek yemek, müzik dinlemek, gece pazarında dolaşmak keyif verici.

Yaz akşamlarıı düzelenen müzik organizasyonlarına katılmak, yaşamı doya doya yaşayıp, dinlenmek için mutlaka buraya uğrayın.

Sıgacık seferihisar | izlesene.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code