Partiler Tek Yumruk Oldu

by Bilgi Akkuş Hunca | Çarşamba, Oca 23, 2013 | 129 viewsSeferihisar’da partiler tek yumruk oldu.

Polisin Seferihisar’da yaptığı son operasyon 3 büyük partiyi birleştirdi. Konuyla ilgili ilk ışığı, Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden yaktı. Çeşitli alternatifler üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kaymakam Erden, “Devlet olarak ne yapabiliriz sorusuna yanıt aradık. Bir komisyon oluşturarak gençlerimizle, ailelerle yüz yüze görüşmeler yapacağız. Diğer alternatifler üzerinde de duruyoruz.

Önümüzdeki günlerde belediye başkanı Tunç Soyer ve siyasi parti temsilcileri bir toplantı yapacak ve uyuşturucuya karşı önlemleri birlikte alacaklar.

Siyasi Partilerin Açıklamaları..

AK Parti İlçe Başkanı Ümit Cingöz:

“Duyuyorduk ama bu pisliğin Seferihisar gençleri arasında bu kadar yaygın olduğunu, doğrusu tahmin edemiyorduk.  Konuyu partimizin üst yönetiminde değerlendiriyor ve ne yapabileceğimizi araştırıyoruz. Konuyu önümüzdeki hafta içinde Kaymakam Beyimiz ile de değerlendirip, gençlerimizi  toplumumuzun kabul etmediği bu çirkin alışkanlıktan nasıl kurtarabileceğimizi görüşeceğiz.”

CHP İlçe Başkanı Hüseyin Ercan:

“Biz aileler olarak önce çocuklarımıza sahip çıkmalı, sonra devlet görevlilerimizden yardım istemeliyiz. Burada hepimizin sorumluluğu var. Benim önerim, Kaymakamımızın başkanlığında geniş kapsamlı bir toplantı düzenlensin ve gençlerimizi bu çirkin maddeden nasıl uzaklaştırabileceğimizi tartışalım. Bu konuda zaman geçirmeden tüm siyasi parti temsilcilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız  ve eğitim camiamız el ele verip kampanyalar başlatmalıyız, aksi halde yıllar sonra çok geç kalmış olacağız.”

MHP İlçe Başkanı Hüsnü Kasapoğlu:

“Uyuşturucu denen yüzyılın vebası en sonunda güzelim ilçemiz Seferihisar’a da bulaştırıldı. Ben, bu ilçede yaşayan bir birey olarak bu olayı Seferihisar’a hiç yakıştıramadım. Bunda hepimizin suçlu olduğuna inanıyorum.

Gençlere yeteri kadar önem verilmiyor. Sanki iyi bir şey yapıyorlarmış gibi sessiz kalınıyor. Ceplerine bol harçlık verilince hava olsun diye uyuşturucuya bulaşıp sonra da bağımlısı oluyorlar. Bilseler uyuşturucu denen meretin toplumda en aşağılık en şerefsizlik sokak fahişeliğinden beter olduğunu, yanına bile yaklaşmazlar.

Zararları sayılamayacak kadar çoktur. Bu sebeple akli ve zihni hayatın en büyük düşmanı olan uyuşturucular, insanın uyum gücünü zaafa ve iflasa götürmekte, onu aileden, toplumdan ve çevresinden kopararak, yalnızlığa, bunalıma itmekte, ardından da sorumsuz, hayvani bir hayata mahkum etmektedir.

Uyuşturucunun, bağımlıya, aile hayatına, doğacak çocuklara, iş hayatına, aile ve ülke ekonomisine, ferdi ve toplumsal ahlaka (namus, iffet, şeref,haysiyet vs.) verdiği zararlar ifadelere sığdırılamaz.İntiharların, cinayetlerin her türlü fuhuş, gasp ve anarşinin temelinde uyuşturucu vardır. Uyuşturucu kullanan gençlerin toplumda sevgisi saygısı bitiyor. Anne, baba, kardeş ve sülalesinin onurunu ve gururunu bitirip ayaklar altına alıyorlar.

Polisin son operasyonu, siyasi partileri ve kent yöneticilerini, sinsi tehlikeye karşı birleştirdi.

Konuyla ilgili ilk ışığı, Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden yaktı. Çeşitli alternatifler üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kaymakam Erden, “Devlet olarak ne yapabiliriz sorusuna yanıt aradık. Bir komisyon oluşturarak gençlerimizle, ailelerle yüz yüze görüşmeler yapacağız. Diğer alternatifler üzerinde de duruyoruz.

Önümüzdeki günlerde belediye başkanımız ve siyasi parti temsilcilerimiz ile bir toplantı yapmayı planlıyoruz. Konuyu hep birlikte değerlendirip en iyi yol ne ise onu izleyeceğiz. Önemli olan gençlerimizi iyi olmayan bu yoldan döndürmek olacaktır” dedi.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code