Seferihisar Akarca’da Bahçeli Ev Sahibi Olmak

AKARCA .. Çok uygun fiyatlara hem de mavi bayraklı deniz yanında bahçeli ev sahibi olabileceğiniz şirin ve keşfedilmemiş belde…

Evet, çoğumuzun hayalinde “Deniz kenarında bir yazlığım olsa” veya “Emekli olunca, bahçeli şirin bir evde otursam.. Hatta bu ev deniz kenarında olsa” gibi idealler vardır..

Fakat Türkiye şartlarında “deniz kenarında bahçeli ev” sahibi olabilmek her babayiğidin harcı da değildir.. Zira bilinen yerlerde fiyatlar oldukça uçuktur… Örneğin, Bodrum, Marmaris veya Ayvalık gibi yerlerde bu tip evlerin fiyatları el yakar..

Gelin görün ki, bu tip bir evi çok daha makul fiyatlara alabilme imkanınız mevcuttur.. Hem de yukarıda bahsedildiği gibi pırıl pırıl mavi bayraklı bir deniz kenarında..

akarca-ev
akarca-ev

“Böyle bir yer nerde var?

” diye sorduğunuzu duyar gibi olduk.. İzmir’in 40 km güneyinde olan Seferihisar’ın tatil beldesi olan Akarca’dan bahsediyoruz.. Sahil beldesi Akarca, Seferihisar’dan 6 km mesafede ve devamlı servis yapan minibüslerle 10 dakika gibi çekiyor.. Arabanız varsa tabii ki daha fazla hareket serbestiniz olacaktır…

Akarca, yıldızı yeni yeni parlayan SIĞACIK beldesine de keza 10 dakika gibi bir mesafede.. Tabii ki sahil boyunca daha bir sürü yazlık yerler var; Gümüldür, Özdere vesaire gibi.

Akarca’da gerek onlarca hatta yüzlerce bahçeli evi barındıran siteler ve gerekse tek evler mevcut.. Aşırı kalabalık ve gürültülü olmayan bu beldede fiyatlar da çoğu tatil beldesinde olduğundan daha makul. Örneğin, sahilde denize 100 metre mesafede plaja bitişik ZÜMRÜTEVLER sitesinde 100-150 bin Türk Lirasından başlamak üzere 2 katlı ve 300 metrekare bahçe içinde ev sahibi olmak mümkün…

Bu sitede hayat oldukça sakin ve huzurlu.. Hizmetler de sıkıntı vermeyecek kadar düzgün…

Ege tarafında deniz kenarında bir yazlık (hatta aynı zamanda kışlık) ev sahibi olmayı düşünürseniz eğer bir gün, mutlaka Akarca’da Zümrütevler sitesine de bir uğrayın..

Not: Bu arada daha fazla bilgi edinmek isterseniz adresimize mail gönderebilirsiniz.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

10.05.2013
Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code