Seferihisar Belediye Başkanı Sayın İsmail Yetişkin Beye açık mektubumuzdur


Seferihisar’ın en güzel ve bakir yeri olan Akarca semti maalesef yıllardır ihmal edilmiş bulunmaktadır. Kim tarafından mı önceki Belediye Başkanı Tunç Soyer, ondan önceki Hamit Nişancı ve daha öncekiler tarafından. “Hangi nedenle pekiyi” diye soruyor insan tabii, tam da bu noktada. Sebep, rant mıdır her zaman olduğu gibi. Vallahi bu satırların yazarı yalnızca 10 yıldır burada yaşamakta ama edindiği izlenime göre gerçekten de rant ve menfaat denilen faktörlerin baş rolü oynadığını düşünüyor bu üvey evlat muamelesine maruz kalma talihsizliğinde.

Örneğin, Tunç Soyer’den bahsedersek kendisinin özellikle Sığacık semtine çok önem verdiğini sağır sultan bile duymuştur, hiç şüphesiz. Nedeni mi? Dedik ya, rant ve menfaat. Rant, çünkü söz konusu beldenin daha da kıymetlenmesi neticesinde oradaki gayrı menkul vesairenin de değer kazanması söz konusu olmuştur mutlaka. Menfaate gelince, Soyer özellikle Sığacık üzerinden kendi de bilinirliğini arttırarak daha yüksek siyasi mevkilere oynamıştır. Nitekim şu anda İzmir Belediye Başkanı koltuğunu işgal etmektedir. Bu arada tabii maddiyatla ilgili diğer konuların hangi ölçüde gerçekleştiğini (eğer gerçekleştiyse) bilemeyiz.

Pekiyi, bu çok başarılı (bazıları öyle sanıyor da) başkan Akarca’ya nasıl bir katkıda bulunmuştur? Vallahi bizim bildiğimiz kadarıyla neredeyse kocaman bir hiç. Yalnız, seçimler öncesi buradaki sitelere uğrayıp bin bir türlü vaatte bulunmayı (yani bir parmak hatta bir avuç bal çalmak hikayesi) hiç ihmal etmemiştir. Sabık başkana çoğu insanın hakkını helal etmediği çok açıktır.

Bugünkü başkana gelirsek eğer, kendisinin varlığını çok da fazla hissettiğimizi söylemek abartmak olur bizce. Şu andaki belediye CHP kanadında olmasına ve de Tunç Soyer’in de keza CHP li Büyük Şehir Başkanı olmasına rağmen halen de Akarca için kimsenin parmağını bile kaldırdığı görülmemektedir. İşin kötü tarafı bundan sonrası için de bir umut beslemek adeta safdillik gibi görünmektedir.

Pekiyi, Akarca sakinlerinin – ki yaz kış sürekli yaşayan nüfus devamlı artmaktadır – gereksinimleri nedir? Bunlar gerçekleştirilemez ölçüde zor yatırımlar mıdır? Keşke böyle olsaydı da hoş görebilseydik bu yetkilileri. Ama, maalesef durum böyle değil.

-Bu semtin sakinleri, doğru dürüst bir market istiyorlar; Migros gibi örneğin veya en azından rafları tam dolu ve bütün çeşitleri tam bir halk market.

-Akarca halkı ayrıca haftanın belirli günü bir semt pazarı kurulmasını istiyor – Zira Seferihisar’a gitme ve orada alışveriş yaptıktan sonra dönme zorluğu yaşayan birçok vatandaş yaşıyor burada.

-Ayrıca, yine Akarca semtinde 2-3 adet para çekme makinesinin de halka çok güzel bir hizmet götüreceği hiç şüphesiz olarak görülüyor.

-Tabii ki, kaldırımların daha düzgün bir şekilde yapılması, tüm sahil şeridi boyunca düzgün bir ışıklandırmanın gerçekleştirilmesi de diğer arzuları arasında burada yaşayan halkın.

Şimdi değerli Başkan İsmail YETİŞKİN Beyefendiye izniyle soruyoruz: “Değerli Başkanım, bunları gerçekleştirmek bu kadar zor mu? Hangilerini programınıza aldınız şimdiye kadar ve hangi zamanlarda yapmayı planlıyorsunuz acaba?” Bütün bunları internet sitenizde paylaşabilirsiniz değerli Başkan. Basın danışmanlarını vesaire vardır eminim. Mesela Kıvanç Ege senelerdir bu işi yapmakta. Hiç bu konularda istişare ediyor musunuz birlikte? Yoksa değerli Başkan, Akarca hiç umurunuzda filan değil mi esasında? En azından dürüstçe buna cevap veriniz lütfen.

Akarca’nın layıkıyla farkına varmanız dilekleri ve selamlarla değerli Başkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code