Seferihisar Belediyesi Akarca’ya yeterli ilgi gösteriyor mu?

Akarca Seferihisar plaj ve yol

Yukarıdaki başlık kapsamında daha önce de yazı yazmıştık… Seferihisar Belediyesi‘nin özellikle değerli Başkan Tunç Soyer yönetiminde faydalı işler yapmaya çalıştığı kanımızı her zaman sürdürdük. Örneğin Akkum’da plaj tesislerinin yenilenmesi ve buradaki konforun arttırılması vesaire bunlar arasında. Diğer taraftan yazın özellikle Sığacık‘ta çok güzel ve seviyeli etkinlikler de yapıldı. Bunlar tabii ki yörenin bilinirliğine katkı sağlıyor ve daha fazla ziyaretçi geliyor. Şüphesiz ki ekonomik açıdan faydası var ama yoğunluk ve “yavaş şehir” konseptine tesiri konusuna gelince onu oturup ciddi kkonuşmak lazım herhalde… (NOT: BÜYÜK RESİM İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

Yukarıdaki hususları unutmamak ve takdir etmekle beraber bazı eksikleri de zaman zaman – en azından buralarda yaşayan vatandaşlar olarak – paylaşmak ihtiyacını duyuyoruz ve bunları paylaşmamız gerektiğine de inanıyoruz.

Bunların içinde en önemli olanlarından bir tanesi de Belediye’nin örneğin Sığacık mahallesine gösterdiği özeni AKARCA‘dan esirgemesi geliyor bizce… Örnek mi istersiniz? Yeteri sayıda var… Sayın Başkan’ın “bisikletiyle” 🙂 bir tur atması yeter bir sabah erkenden Akarca tarafında. Tabii yanında eksikleri not alacak bir arkadaş da olsa iyi olur, hani unutmamak için…

Fakat, öncelikli olarak söyleyebileceğimiz hususlar “YOLLARIN KÖTÜLÜĞÜ, AYDINLATMANIN YER YER YETERSİZLİĞİ – özellikle Salyangoz kafeden sonra yol boyu – çiçeklendirme ve yolun deniz tarafındaki kısmının çirkinliği” vs… Ama belki de en önemlisi sonbahar ve özellikle de kış  mevsiminde Seferihisar merkeze inmek isteyen insanların dolmuşlarla ilgili yaşadığı sıkıntılar. En başta da dolmuş servis saatlerinin araba sahipleri (veya kooperatif) kafasına göre neredeyse 4 saat gibi uzun bir zaman dilimine oturtulması. Bu kabul edilebilir bir husus değil, zira bu kişiler unutulmamalı ki aynı zamanda “AMME HİZMETİ” de yapmış oluyorlar. “Efendim bunlar özel kişiler ve onları daha sık aralıkla servis yapmaya mecbur kılamayız” denirse eğer, o takdirde bir minibüs koyar belediye bu hatta  ve saat başı icabında ücretiyle kendisi taşır vatandaşını – Bu arkadaşlar da arzu ederlerse 4 saatte bir servis yapmaya devam ederler. BELEDİYE “BİZ BUNU YAPAMAYIZ” DİYEMEZ (dememelidir)… Yani böyle bir hakkı olduğunu sanmıyoruz, “oyu bu vatandaştan aldığına göre, öncelikli olarak dolmuşçuyu değil vatandaşının ilçeye nasıl ulşaşacağını düşünmek zorunda olsa gerek”.

Değerli Belediye Başkanı’nın bu işe bu sene “SAMİMİ BİR İTİNA İLE” el atmasını bizler gibi bir sürü insanın da beklediğine eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code