Seferihisar Belediyesi’nin meşhur römork gezileri çok ilgi çekiyor

by Editor | Cumartesi, Tem 20, 2019 | 385 viewsSeferihisar Belediyesi'nin meşhur römork gezileri çok ilgi çekiyor

Seferihisar Belediyesi, yaz mevsimi, römork gezileri, turistler, ilgi

Seferihisar birçok açıdan kendine has özel bir ilçemizdir. Bilindiği üzere burası Türkiye’nin ilk cittaslow yani “sakin şehir” ünvanlı yeridir.

Tabii bu ünvanı alabilmek için bazı kriterleri yerine getirmek şarttır ve burası da zamanında bunu başarmış bulunmaktadır, her ne kadar son yıllarda bu özellikleri (örneğin aşırı nüfus artışı durumu ve ilçe içindeki yeni binalar ve betonlaşmada olduğu gibi) muhafaza etmek gittikçe daha zor bir durum arz ediyor olsa da…

Seferihisar’ı başka birçok yazımızda tanıttık. Bu bakımdan burada kısaca çok güzel bir hizmetinden bahsedeceğiz belediyenin: Her yaz muntazam olarak servise konulup, Akarca ve Sığacık sahilleri arasında ulaşım sağlayan gezi römorku hizmeti.

Bu servis sayesinde bir taraftan ücretsiz olarak Akarca’dan Sığacık beldesine giderken diğer taraftan da güzel bir doğanın içinden geçebiliyorsunuz – resim ve video için harika bir fırsat. Tabii ki servis ters yön için de geçerli oluyor.

Nitekim belediye Akarca ve Sığacık sahilleri arasında ulaşım sağlayan gezi römorku hizmetine 2019 yaz mevsimi için de başlamış bulunuyor. Bu hizmet kapsamında Sığacık merkez ve Akarca Haritacılar sitesi arasında çalışan römork yabancı turistler ve halk tarafından büyük ilgi görüyor.

Gezi römorkunun sefer saatleri;
12.00 – Haritacılar Kalkış
14.00 – Sığacık Kalkış
16.00 – Haritacılar Kalkış
18.00 – Sığacık Kalkış
19.00 – Haritacılar Kalkış

Belediyenin bildirdiğine göre seferler yaz sezonu boyunca devam edecek olup iletişim için 0536 580 24 43 telefon numarasını aramak mümkün oluyor.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code