Seferihisar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını bu yıl da coşkuyla kutladı

2019 yılında Cumhuriyet Bayramı çok daha coşkuyla kutlanıyor. Bunu çok açık bir şekilde görebiliyoruz doğrusu. Tabii bunda kahraman ordumuz tarafından çok yakında gerçekleştirilen askeri harekatın zirveye çıkardığı milli duyguların etkisi olduğu kadar, özellikle İstanbul, İzmir ve diğer bazı büyük şehirlerde yönetime gelmiş bulunan CHP belediyelerinin titizliği de söz konusu olsa gerek.

Nitekim özellikle İstanbul’da gerçekleştirilen muazzam kutlama programları Cumhuriyetimize hakikaten çok yakıştı. Tabii Ankara’daki durum da pek farklı değil, doğrusu.

İlçemiz Seferihisar’a gelince ilgili ve yetkili makamların konuya titizlikle eğildiğini ve Cumhuriyetimize yakışır şekilde aşağıda belirtilen kutlamaların yapıldığını görmüş bulunuyoruz

Bu kapsamda Cumhuriyetimizin 96. yılı Seferihisar İzzet Gül Stadyumu’nda düzenlenen resmi törenle kutlandı. 29 Ekim Salı günü saat 10.00’da İzzet Gül Stadyumunda düzenlenen tören, İlçe Kaymakamı İlhan Abay, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Jandarma Muhabere Tabur Komutanı Albay Feridun Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel ile daire amir ve müdürleriyle çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Etkinlik şöyle gelişti:

  • Kaymakam İlhan Abay, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
  • Kutlamanın ardından Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu
  • Daha sonra Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay günün anlamın ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı
  • Törene günün anam ve önemine uygun şiirler, okulların halk oyunları gruplarının gösterileri, çeşitli dans gösterileri, Seferihisar Belediyesi Tekvando ekibinin gösterileri ile devam etti.

Tören, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenmiş olan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten resmigeçit töreniyle tamamlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Salı günü akşam saat 20.00’de Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ile devam etti.