Çocuk Belediyesi Seçimleri Gerçekleşti

Çocuk Dostu Kentler Projesi kapsamında oluşturulan Seferihisar Çocuk Belediyesi 2. Dönem Çocuk Belediye Başkanını ve Çocuk Belediyesini seçti. Çocuklar arasında yapılan kapalı oylamada mevcut Başkan Sıla Doğru yeniden belediye başkanlığına seçildi.

UNİCEF’in Çocuk Dostu Kentler ağına katılmak üzere çalışmalar yürüten Seferihisar Belediyesi, Seferihisar’ın Çocuk Odaklı Kent ve ilçeyi çocuklarla beraber yönetmesi amacıyla kurduğu Çocuk Belediyesi 2. Dönem seçimleri ilçe genelinde çocukların katılımıyla gerçekleşti. 

Çocuk Belediyesinde yer alacak çocukların, belediye içerisinde yer alacakları birimleri seçmeleri amacıyla, Seferihisar Belediyesi Birim Amirleri görev tanımlarıyla ilgili birer sunum gerçekleştirdi.

Seçimlerden önce konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Çocuk Dostu Kent olmak ve bu ilçeyi sizlerle birlikte yönetmek, yapacağımız işlerde söz sahibi olmanızı istiyoruz. Şimdi görev alacak arkadaşlarla önümüzdeki 6 ay boyunca birlikte çalışacağız. Özellikle belediye başkanı seçilecek arkadaşımız bir hayli yoğun çalışacak. Seçilecek arkadaşlara Seferihisar’ı çok sevmelerini ve bu ilçenin geleceğine imza atacak şekilde görevlerine hazırlanmaları istiyorum. Seferihisar’ı hep birlikte çocuklar için yaşanacak en uygun yer haline getireceğiz” dedi.

NEDİR ÇOCUK BELEDİYESİ

UNİCEF’in Çocuk Dostu Kentler ağına katılmak üzere çalışmalar yürüten Seferihisar Belediyesi Çocuk Dostu Kentler Projesi kapsamında oluşturulmuştur. Amacı, geleceğin büyüklerini şimdiden söz sahibi yapmak, sosyal sorumluluk yüklemek ve bu sorumlulukları gerçekleştirmelerini sağlamaktır.

cocuk-belediyesi-seferihisar-1

cocuk-belediyesi-seferihisar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code