Seferihisar, Doğanbey’deki kaplıcasına ve “Sağlık Turizmi” tesislerine kavuşuyor

Türkiye’nin en hızlı gelişen turizm bölgelerinden biri olan Seferihisar kısmet olursa çok da uzak olmayan bir zamanda muazzam bir TURİZM TESİSİNE kavuşuyor inşallah.

Belediye Başkanı İsmail YETİŞKİN’ in de teyit ettiği üzere Seferihisar’da sağlık turizmini 12 aya çıkartacak önemli bir proje hayata geçiriliyor. Planlandığına göre DOĞANBEY Mahallesi’nde 42 dönüm arazide kurulacak termal tedavi ve kür merkezi projesinin temeli 2020 yılının mart ayında atılacak.

Seferihisar Belediye Başkanı İSMAİL YETİŞKİN konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Seferihisar’ın yıllardır kurduğu hayal gerçek oluyor. Bölgemizin gelir seviyesi, istihdamı ve cazibesi artacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Valiliği’nin ortak olduğu İzmir Jeotermal A.Ş aracılığıyla Seferihisar Doğanbey’de bölgenin turizm kapasitesini 12 aya çıkartacak önemli bir proje hayata geçiriliyor. Kentin sağlık turizmi hedefine katkı koymak amacıyla planlanan termal kür ve tedavi merkezinin temeli 2020 yılının mart ayında atılıyor. İzmir Jeotermal A.Ş. tarafından Seferihisar Doğanbey’de satın alınan 42 dönümlük arazide kurulacak termal tedavi ve kür merkezinin projesi tamamlanmış bulunuyor. Seferihisar Belediyesi tarafından yapılmakta olan arazi düzenlemesi ve uygulaması sonrası süreç başlayacak.”


Seferihisar halkının ve buraya İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerden gelip yerleşen yurttaşların yıllardır özlemle bekledikleri bir projenin hayata geçirilmesi yöre için hiç şüphesiz ki muazzam bir avantaj sağlayacaktır; Hem tanınma ve dolayısıyla hem de maddi açıdan. Şüphesiz ki insanımızın sağlığına da önemli katkıda bulunacaktır bu proje.

Projenin hayırlı olmasını ve uygulamanın aksamadan başlamasını yürekten diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code