Seferihisar ilçemiz önemli buluşmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor

by Editor | Cumartesi, Eyl 21, 2019 | 197 viewsSeferihisar ilçemiz önemli buluşmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor

17. Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu bu yıl 18-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Seferihisar’da gerçekleşiyor

Hepimizin bildiği üzere Seferihisar dendiğinde sakin şehir yani citta-slow akla gelir öncelikle, Türkiye’de bu ünvanı ilk alan şehir olması nedeniyle.  Ama hepsi bu kadar değil tabii… Denizi, güzel havası, narenciye bahçeleri ve de mega kent İzmir’e yakın olması da büyük avantajları olarak dillendirilir.

Son yıllarda ise bu güzel ilçemiz özellikle sosyal etkinlikleri ile de ön plana çıkmaya başlamış bulunuyor. Burada çok değerli bazı sanatçılar gelip konserler veriyor veya tiyatro temsilleri yapıyorlar.

Fakat burada da bitmiyor zira uluslararası resim yarışmaları ve benzeri faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor Türkiye’nin il sakin şehri.

Son günlerde FARKLI TÜR TOPLANTILAR da gündeme girmiş vaziyette. Örneğin 17.Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu bu yıl 18-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Seferihisar’da gerçekleşiyor.

Söz konusu sempozyum İzmir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ve  Bilim ve Düzenleme Kurulu tarafından “Finansal Raporlamaya Değer Katmak” ana teması altında düzenleniyor.

Sempozyumun katılımcıları şu gruplardan oluşuyor; denetim, finansal raporlama ve müşavirlik hizmeti veren meslek mensupları, akademisyenler, kurum ve kuruluşların finansal raporlama ile ilgili yönetici ve çalışanları ve bu alanlarda lisansüstü eğitim alan öğrencilerden. Bu önemli toplantıya katılan misafirler Seferihisar Sığacık Euphoria Otel’de ağırlanıyor.


18 Eylül Çarşamba günü Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz ve İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Vedat Adak’ın katılımıyla açılışı yapılan sempozyum 5 gün sürecek ve 22 Eylül tarihinde sona erecek.

Bu arada sempozyumda bir konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı İSMAİL YETİŞKİN toplantının burada gerçekleşmesini sağlayan Mali Müşavirler Odası üyelerine teşekkür etti ve “Ülkemizin içinde bulunduğu mali krizlerin çözüm anahtarlarının sizlerde olduğunun bilincindeyiz. Kalkınma odaklarında sistemli bir denetimin kurulması, cezai şartların sağlanması teşvik mekanizmalarının doğru oluşturulması mali müşavirlerimiz sayesinde gerçekleşiyor. Sizlerle işbirliği içerisinde daha da güçlüyüz. İşbirliği güç birliğini getirecektir. Seferihisar da mevsimin en güzel olduğu bu zamanların hepimize iyi gelmesini temenni ediyorum” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code